Lubią spędzać czas aktywnie, przeczą stwierdzeniu „starość nie radość”. Wręcz przeciwnie – tryskają energią i zarażają pozytywnym nastawieniem, a mowa o seniorach z Klubu Seniora na Podwalu. Teraz klub obchodzi pierwsze urodziny.

REKLAMA

Klub otwarto rok temu. Został założony z inicjatywy seniorów, którzy chcieli stworzyć miejsce, w którym będą mogli wspólnie spędzać czas.

Zobacz też: W Jaworznie nowy „Klub Seniora”

Klub Seniora jest miejscem wsparcia dla ludzi starszych, którzy po zakończonej pracy zawodowej przeszli na emeryturę lub rentę. Spędzenie wolnego czasu wśród znajomych i przyjaciół w Klubie jest oderwaniem się od obowiązków dnia codziennego, jest często jedynym sposobem na walkę z samotnością.

Głównymi celami klubu są: aktywizacja i integracja osób starszych, reintegracja społeczna, utrwalanie więzi społecznych, stworzenie osobom starszym warunków do aktywnego, produktywnego i miłego spędzania wolnego czasu, a także troska i pomoc w rozwoju zainteresowań, zdolności manualnych i artystycznych.

W spotkaniu uczestniczył poseł RP Paweł Bańkowski, który wspiera seniorów. Całkiem niedawno zorganizował dla jaworznickich seniorów wyjazd na Senioralia, które odbywały się w Parku Śląskim.

Na spotkania organizowane w Klubie Seniora zapraszane są nie tylko osoby związane ze Spółdzielnią Mieszkaniową Górnik, ale wszyscy, którzy chcą spędzić czas w miłym gronie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ