Jak co roku środowiska lewicowe spotkały się z okazji „Święta Pracy”, czyli dnia 1 maja. Obchody rozpoczęto tradycyjnie w Byczynie, gdzie grupa kilkunastu osób złożyła kwiaty pod dwoma pomnikami. W Byczynie obecni byli także przedstawiciele Jaworznickiej Inicjatywy Narodowej, którzy uważają, że jest to święto komunistyczne. Na miejscu rozdawali ulotki na których widniały dwie postacie – Franciszek Szlachcic – opisany jako „Kat z Byczyny” oraz Irena Odrzywołek – opisana jako „Niezłomna z Byczyny”.

REKLAMA

Po uroczystościach w Byczynie uczestnicy obchodów przenieśli się pod pomnik zlokalizowany przy ul. Sportowej. Tam również złożono kwiaty, a krótkie przemówienie wygłosił Wacław Chudzikiewicz.

W odróżnieniu do poprzednich lat, w tym roku nie odbył się piknik, który organizowano w Parku Lotników na Osiedlu Stałym.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE

  1. jak widać młodzież chętniej uczyła się religii niż uczyła pilnie historii. Skoro mają gębę pełną patriotycznych idei to powinni wiedzieć, że 1 maja zostało ustanowione by uczcić pamięć ofiar strajku w Chicago. Ludzi, którzy walczyli o 8 godzinny czas pracy. Skoro to dla nich niezrozumiała idea to pewnie mają gdzieś zrywy Solidarności w Polsce.
    Wolą mieć bohaterów, którzy mordowali niewinną ludność cywilną i obecnie zostają pochowani z najwyższymi honorami pomimo opracowań IPN.