1.500 m2 powierzchni będzie miało nowe przedszkole, które powstanie na Łubowcu. Będzie to nowoczesna placówka z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi. Dotychczasowy budynek Przedszkola Miejskiego nr 24 na Łubowcu praktycznie w całości zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie placówka w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

Pracę mają rozpocząć się w lipcu przyszłego roku, a planowany termin zakończenia to druga połowa 2018 r. Obiekt będzie całkowicie dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Dzisiaj wychowankami PM nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi są dzieci niewidome i niedowidzące oraz cierpiące na autyzm.

1-przedszkole-lubowiec-1024x684W placówce powstanie kompleks adaptacyjno-rehabilitacyjny, dzięki któremu na miejscu i w komfortowych warunkach będzie można prowadzić zajęcia rehabilitacyjne. Będą to specjalne pomieszczenia przeznaczone do rehabilitacji ruchowej dzieci, m.in. sala Integracji Sensorycznej, sala „doświadczenia światła” oraz 4 sale terapeutyczne. W placówce powstanie również przeszklony i zabudowany ogród zimowy oraz plac zabaw, dostosowany do potrzeb wszystkich wychowanków przedszkola.

Nowy budynek będzie miał ponad dwukrotnie większą kubaturę niż obecny. Na parterze powstaną 4 sale dla stu przedszkolaków oraz 3 pomieszczenia do nauki dla 30 niepełnosprawnych maluchów.Teren zostanie ogrodzony, powstaną nowe miejsca parkingowe.

Nowy budynek przedszkola będzie również energooszczędny, m.in. poprzez zastosowanie instalacji grzewczej z wykorzystaniem paneli słonecznych, pompy ciepła czy też oświetlenia typu LED.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Nareszcie, tam musi być wiele zmian.
    Ja dopiero w drugim roku jak syn chodził dowiedziałam się kto jest gospodarzem tego ośrodka.
    Na wielu spotkaniach nikt się nie przedstawił a zachowanie nie wskazywało na takie stanowisko.