REKLAMA

W całej Polsce, także w Jaworznie, punktualnie o 12.00 rozpoczęło się bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób. Po raz czwarty organizuje ją Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W bicie rekordu po raz pierwszy włączyli się także uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie.

REKLAMA

Celem akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Przed rozpoczęciem bicia rekordu, w poniedziałek 17 października, uczniowie ZSP nr 3 przeszli szkolenia, jak prawidłowo powinno udzielać się pierwszej pomocy.


Uczniów wsparł Tauron Wydobycie, który dostarczył instruktora oraz dodatkowego fantoma, aby zwiększyć szanse na pobicie rekordu.

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy konieczne będzie udzielenie komuś pierwszej pomocy. Jak podkreśla ratownik górniczy, który szkolił uczniów, taka sytuacja może nas sparaliżować, jednak posiadając odpowiednią wiedzę możemy uratować komuś życie.

Uczniowie pomysł organizacji takich zajęć oceniają bardzo pozytywnie. Dzięki temu mogą nauczyć się podstawowych czynności ratujących życie, czyli uciśnięć i wdechów na fantomach.

W 2013 roku został ustanowiony rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób- 83 111 osób z 1132 instytucji! W 2015 roku -w akcji uczestniczyło 92 049 osób z 980 instytucji. Jak będzie w tym roku? Mamy nadzieję, że ta liczba się powiększy.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki