XIV Mistrzostwa Ortograficzne Jaworzna im. Krystyny Bochenek

W tym roku po raz czternasty uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorośli sprawdzali swoją wiedzę ortograficzną.

REKLAMA

dyktando1Podobnie jak rok temu autorką dyktanda jest dr nauk humanistycznych, medioznawca, kulturoznawca, socjolog, wykładowca Katedry Kulturoznawstwa i Filologii WSZOP pani Barbara Wolek-Kocur.

Co roku jaworznickie dyktando pisze kilkadziesiąt osób. Są to zarówno uczniowie jaworznickich szkół, jak i dorośli. Mistrzostwa Ortograficzne Jaworzna to nie tylko możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, ale przede wszystkim propagowanie poprawnej polszczyzny. Jak mówi dr Barbara Wolek-Kocur Polacy coraz częściej mają problemy z ortografią.

dyktando2Od kilku lat Mistrzostwa Ortograficzne Jaworzna noszą imię Krystyny Bochenek, która była inicjatorką Ogólnopolskiego Dyktanda.

Wśród uczestników tegorocznego dyktanda pojawiły się nowe twarze, ale także uczniowie, którzy startują co roku. Z czym mamy największe problemy? Głównie z interpunkcją.

dyktando3Co roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 wyłania prawdziwych ortograficznych mistrzów. Zainteresowanie konkursem świadczy o tym, że młodym ludziom zależy na poprawnej polszczyźnie.

O zwycięzcach XIV Mistrzostw Ortograficznych Jaworzna im. Krystyny Bochenek poinformujemy w najbliższym wydaniu gazety „Co tydzień”.

dyktando5dyktando6

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki