REKLAMA

Bolączką polskich pracodawców w dzisiejszych czasach jest często brak wiedzy praktycznej młodych pracowników. Studia na wielu kierunkach wciąż nastawione są na przekazywanie głównie wiedzy teoretycznej, którą po pierwsze szybko się zapomina, a po drugie jest niezbyt praktyczna na polu zawodowym. Wyższe wykształcenie nie zawsze jest równoznaczne z większymi umiejętnościami na rynku pracy. Nieraz bardziej wartościowi pracownicy w niektórych branżach wychodzą ze szkół policealnych.

Jak szybko zdobyć zawód?

Licea ogólnokształcące dają ogólną wiedzę i stanowią świetną bazę do dalszego już bardziej ukierunkowanego kształcenia, ale w przeciwieństwie do szkół zawodowych i techników nie dają absolwentom żadnego fachu. Osoby, które z różnych względów nie chcą kontynuować nauki na studiach, stoją przed koniecznością znalezienia innego sposobu na zdobycie zawodu.

Na szczęście w województwie śląskim nie brakuje ośrodków pozwalających rozwinąć się zawodowo, a prawdziwym centrum w tym zakresie są oczywiście Katowice. Szkoła policealna GoWork to jedno z miejsc, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Jest to placówka ukierunkowana na przekazywanie kursantom głównie wiedzy praktycznej, tak aby po ukończeniu szkoły można było od razu pójść do pracy. Program zajęć na bieżąco jest aktualizowany, by w jak największym stopniu odpowiadać zapotrzebowaniu występującemu na rynku pracy. Kursy natomiast prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, cechującą się przede wszystkim bogatym doświadczeniem zawodowym i umiejętnościami dydaktycznymi, pozwalającymi tę wiedzę praktyczną przekazać.

Jakie kierunki są dostępne?

Oto przykładowe kierunki, jakie znajdują się w ofercie GoWork: higienistka stomatologiczna, opiekun medyczny, informatyka, rachunkowość, technik elektryk czy kucharz. Dostępnych kursów jest oczywiście znacznie więcej i podzielone są one na kilka tematycznych kategorii.

Co ważne, niektóre kierunki dostępne są za darmo – zarówno cały kurs jest bezpłatny, jak i późniejsze egzaminy. Nie wiąże się to z niższym poziomem nauczania – kursanci traktowani są tak samo profesjonalne jak na płatnych kierunkach.

Rzecz jasna szkoła policealna nie jest przeznaczona tylko dla świeżych absolwentów szkół średnich. To świetna opcja także dla osób, których aktualna praca nie satysfakcjonuje i chcieliby się przebranżowić. Dodatkowo przy niektórych kierunkach wystarczy mieć ukończone gimnazjum lub ośmioklasową szkołę podstawową. Kursy zazwyczaj przeprowadzane są w trybie jednorocznym lub dwuletnim.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki