Aby poprawić bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły, jak informuje MZDiM, na ul. Nauczycielskiej został wprowadzony zakaz zatrzymywania się na chodniku po jednej ze stron jezdni. Zakaz zatrzymywania się po drugiej stronie ma obowiązywać od 1 lutego 2017 r.

REKLAMA

Taka decyzja została podjęta po analizie problemu i konsultacjach przeprowadzonych przez dyrekcję szkoły z mieszkańcami i rodzicami – informuje na swoim portalu MZDiM.

W ubiegłym roku, w rejonie szkoły, powstały nowe miejsca postojowe.  Nie przyniosło to oczekiwanych skutków – pomimo rozbudowy i dostępności wolnych miejsc parkingowych niektórzy kierowcy w dalszym ciągu pozostawiali pojazdy na chodniku, zmuszając dzieci do poruszania się po jezdni. Dzięki zakazowi, dzieci będą mogły swobodnie poruszać się ciągiem pieszym, nie będąc narażonymi na niebezpieczeństwo.

Po prośbach Dyrekcji ZS nr 1, opracowano dokumentację, która ma wyeliminować także parkowanie po drugiej stronie ulicy na tym samym odcinku, tym samym przywracając chodnikowi jego docelową funkcję. Zakaz zatrzymywania się po drugiej stronie ma obowiązywać od 1 lutego 2016 r.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki