Nowe oblicze zyska ścisłe centrum miasta. Prace związane z budową Miejskiego Centrum Integracji Transportu rozpoczną się na przełomie maja i czerwca i potrwają do trzeciego kwartału 2018 roku.

REKLAMA

Budowa MCIT-u obejmie teren od Hali Widowiskowo – Sportowej po budynek Urzędu Miejskiego znajdujący się przy Placu Górników. Planowane prace będą toczyć się równolegle, tak by jak najbardziej ograniczyć uciążliwości związane z przebudową.
Nowe oblicze zyskają przystanki autobusowe zlokalizowane w „Centrum”. Zamiast dotychczasowych wiat mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowoczesnych obiektów z punktami usługowymi oraz toaletami. W pobliżu znajdzie się parking dla rowerów, w tym w przyszłości stacja miejskiego roweru.

placgornikowParking przed halą Widowiskowo – Sportową przykryty zostanie „zielonym” dachem z klombami. Przez tzw. zieleniec biec będą alejki dla pieszych wraz z kładką dla rowerzystów. ”Ukryty” poniżej gruntu parking zmieści 92 samochody oraz postój dla taksówek.

2017-02-14_10-40-03-499239_1000xBudowa MCIT-u obejmie również prace nad velostradą. „Autostrada dla rowerów” przebiegać będzie będzie od Osiedla Stałego, przez Podłęże i Centrum do budowanego obecnie odcinka DDR przy ul. Insurekcji Kościuszkowskiej. Drugi fragment pobiegnie stamtąd do Jeziorek i dalej przez las do Ciężkowic.

placgornikow2Wartość inwestycji w ramach projektu MCIT szacuje się na ponad 25 mln zł. Blisko 9 mln zł pochodzić będzie z miejskiego budżetu. Pozostała kwota – 16 mln zł, sfinansowana zostanie przez dofinansowanie unijne, na które umowa została podpisana na początku stycznia br. przez Prezydenta Pawła Silberta.

Planowany harmonogram prac w ramach MCIT:
– luty 2017 r. – ogłoszenie postępowania
– marzec/kwiecień 2017 r. – rozstrzygnięcie przetargu
– maj/czerwiec 2017 r. – rozpoczęcie prac
– III kw. 2018 r. – zakończenie prac

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. znowu pan Tosza potwierdza że w jego działaniu nie ma żadnej logiki , jak zwykle udowadnia że łatwo wydaje się nie swoje pieniądze , naciąga mieszkańców na koszty, jak długo jeszcze będzie psuł miasto , lepiej jakby zajął się swoim podwórkiem,