Im bardziej dbasz, tym dłużej Ci służy, czyli o czym powinieneś pamiętać użytkując swój tablet

REKLAMA

Na wiele rzeczy nie mamy wpływu. Jednak bardzo często to, jak obchodzimy się z posiadanym sprzętem decyduje o jego wydajności i żywotności. Tak właśnie jest w przypadku dzisiejszych urządzeń mobilnych, w tym tabletów. Od tego, jak przechowujesz, przewozisz, ładujesz i czyścisz swój tablet zależy w znacznej mierze to, jak długo będziesz się nim cieszyć.

Większość z nas oczekuje, że kosztowne urządzenie będzie działało wyjątkowo długo – Ty także?

Ponad połowa Polaków posiada swój własny tablet. Kupując kosztowne urządzenia oczekujemy, że będą nam służyły naprawdę długo i bez żadnych problemów. Niestety w wielu sytuacjach życie tabletów stosunkowo szybko się kończy, a my doskonale się do tego przyczyniamy. W jaki sposób? Między innymi przenosząc tablet luźno w torebce lub plecaku, bez dodatkowego zabezpieczenia, na przykład w postaci etui lub futerału.

Jak możesz skutecznie zadbać o swój tablet?

Czas, przez jaki Twój tablet pozostanie częścią Twojej wygodnej codzienności zależy w dużym stopniu od Ciebie, a dokładnie od tego, jak będziesz obchodził się z posiadanym sprzętem. Dlatego przede wszystkim:

  1. Stosuj ochronne futerały lub etui na tablet. W ten sposób zapobiegniesz przerysowaniom oraz innym powierzchniowym uszkodzeniom sprzętu. Takie rozwiązanie to także dobra ochrona tabletu podczas upadku, która może zapobiec ewentualnemu rozbiciu urządzenia.
  2. Przenoś tablet w specjalnie do tego przeznaczonych kieszeniach w torbach lub plecakach. Dzisiejsze torby i plecaki są doskonale przygotowane do przechowywania sprzętu mobilnego – zarówno smartfonów, jak i tabletów.
  3. Korzystaj z folii ochronnej na ekran tabletu oraz zaślepek na wejścia.
  4. Dbaj o czystość swojego tabletu. Pamiętaj jednak, aby podczas czyszczenia sprzętu nie rozkręcać go za nadto. Grozi to bowiem utratą gwarancji i problemami w ponownym złożeniu urządzenia. Do czyszczenia sprzętu używaj ściereczki z mikrowłókien. W przypadku trudno dostępnych miejsc możesz posłużyć się patyczkami kosmetycznymi. Ponad to w czyszczeniu tego typu sprzętu sprawdzają się specjalistyczne płyny, bezpieczne dla urządzeń elektronicznych.
  5. Korzystaj tylko z oryginalnych części i elementów wymiennych tabletu. Dlatego wymieniając obudowę, która zabezpiecza tablet przed uszkodzeniami mechanicznymi i doskonale personalizuje Twój tablet, wejdź na http://www.czescisamsung.pl/elementy_obudowy,154,0.html i po prostu wybierz najlepiej.
  6. Pamiętaj także, aby nie dopuszczać do pełnego, głębokiego rozładownia baterii tabletu.
- REKLAMA -


Zewnętrzne linki