Lotnisko Chopina – największy port lotniczy w Polsce

REKLAMA

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie jest największym Lotniskiem w kraju. Zarówno pod względem rozbudowanej infrastruktury jak i ilości obsłużonych pasażerów. Lotnisko Okęcie może zaoferować komfortowe warunki podróżnym o różnych preferencjach.

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie jest największym Lotniskiem w kraju. Zarówno pod względem rozbudowanej infrastruktury jak i ilości obsłużonych pasażerów. Lotnisko Okęcie może zaoferować komfortowe warunki podróżnym o różnych preferencjach. Odpowiednie miejsce do oczekiwania na odlot, relaks czy też posiłek znajdą tutaj zarówno podróżni korzystający z usług VIP, rodzice z dziećmi czy też podróżni głęboko religijni, którzy pragną wyciszenia i modlitwy – dla nich przygotowano specjalne pokoje, w których mogą modlić się wyznawcy różnych religii. Władze Lotniska w Warszawie zadbały o to by zaoferować jak najszerszy zakres usług, dlatego stołeczny port lotniczy nie jest zwykłym węzłem komunikacyjnym ale również miejscem gdzie można zwyczajnie miło spędzić czas. To może być również ciekawa opcja dla mieszkańców Jaworzna, którzy chcą wybrać się w najdalsze zakątki świata albo po prostu szukają ciekawego miejsca na jednodniową wycieczkę. Do Warszawy najlepiej wybrać się samochodem. Przy Lotnisku Chopina zlokalizowanych jest wiele parkingów zarówno długoterminowych jak i krótkoterminowych – dla przyjezdnych, którzy chcieli by odwiedzić port lotniczy okazjonalnie.

Taras widokowy na Lotnisku Okęcie

Dla osób, które przybędą na Lotnisko w Warszawie w celach wycieczkowych, taras widokowy z pewnością będzie nie lada atrakcją. Po pozostawieniu samochodu na parkingu udajemy się na zadaszony i oszklony taras, który został oddany do użytku po modernizacji terminala. Znajdziemy tutaj przytulną kawiarenkę i sklep z upominkami. Osoby, które nie rozstają się z internetem mogą liczyć na darmowe WiFi. Zlokalizowany jest tutaj również monitor, na którym wyświetlany jest obraz z radaru pokazujący startujące i lądujące samoloty. Jednak niezaprzeczalnie największymi doznaniami na jakie możemy liczyć na tarasie są wspaniałe widoki wznoszących się i lądujących maszyn. Oczywiście korzystanie z tej atrakcji jest bezpłatne.

Dojazd z Jaworzna na Lotnisko w Warszawie

Dla osób, które zdecydują się wybrać samochodem z Jaworzna na Lotnisko Chopina w Warszawie najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie podróż drogą krajową nr 1, a od Piotrkowa Trybunalskiego drogą ekspresową S8. Przy Lotnisku Okęcie można zostawić samochód na jednym z licznych parkingów i udać się na zwiedzanie portu lotniczego. Aby mieć zagwarantowane miejsce po przyjeździe, parking możemy zarezerwować na stronie Parking Okęcie P2.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki