Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Szczakowej Zbigniew K. najprawdopodobniej zostanie dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Sprawa ma związek z nieprawidłowościami dotyczącymi wydatkowania środków publicznych w placówce oświatowej.

REKLAMA

Wczoraj wieczorem prezydent miasta poinformował na miejskiej stronie, że z dniem 8 czerwca wystąpił do Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach o zaopiniowanie wniosku o odwołanie dyrektora. W komunikacie czytamy, że informacje o nieprawidłowościach w zakresie gospodarki finansowej tej placówki przekazała dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowo Wychowawczych. Sprawa trafiła na policję. – Potwierdzam, że takie zgłoszenie wpłynęło. Policja prowadzi teraz dochodzenie pod nadzorem prokuratury. Na obecnym etapie śledztwa nie możemy udzielać więcej informacji – mówi kom. Tomasz Obarski.

Pismo w tej sprawie wpłynęło dzisiaj do Prokuratury Rejonowej. – Sprawa dotyczy nieprawidłowości związanych z fakturami – mówi prokurator Jacek Nowicki.

Nie wiemy jednak dokładnie o jakie nieprawidłowości chodzi. Próbowaliśmy skontaktować się ze Zbigniewem K., ale nie odbierał telefonu. Z kolei w szkole nikt nie chciał udzielić jakichkolwiek informacji na ten temat. Nie odpowiedziano nam nawet na pytanie, czy dyrektor jest dzisiaj w pracy. Próbowaliśmy także skontaktować się z dyrektor MZOPOW Bogusławą Śledzińską, ale przebywa ona na urlopie.

Sprawa jest owiana tajemnicą, o postępach śledztwa będziemy Państwa informowali na bieżąco.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki