Potwierdziły się przypuszczenia sprzed kilku tygodni, gdy przewidywaliśmy, że 10 czerwca dojdzie do meczu o awans do okręgówki. Na dwie kolejki przed końcem sezonu Arka Babice i Victoria 1918 Jaworzno mają po 67 punktów, a o awansie niemal na pewno zadecyduje starcie pomiędzy tymi drużynami.

REKLAMA

W miniony weekend lider i wicelider dopełnili formalności. Arka pokonała w Jaworznie Ciężkowiankę, a Victoria urządziła sobie kolejną kanonadę przy Krakowskiej. Tym razem bezsilna wobec ofensywy Biało-Zielonych okazała się Wisła Jankowice, której piłkarze wyciągali piłkę z siatki aż dziesięć razy. To już trzecia „dwucyfrówka” Victorii w tym sezonie.

Wynik spotkania w niedzielnym meczu otworzył Bartłomiej Kędzierski, który trafił już w 5. minucie. W 17. minucie na 2:0 podwyższył Michał Goryczka, a dwie minuty później na 3:0 trafił Bartłomiej Chwalibogowski. W 21. minucie podopieczni trenera Kijewskiego zdobyli kolejne dwa gole, a ich autorami byli Mariusz Suwaj i Bartłomiej Kędzierski. Cztery minuty później Kędzierski trafił po raz trzeci inkasując hattricka. W 25. minucie goście zdobyli bramkę honorową. Ostatnią bramkę w tej połowie strzelił ponownie Kędzierski.

Po przerwie Wisłę dobili jeszcze Michał Goryczka (52. minuta), Łukasz Gembala (wykorzystał rzut karny w 71. minucie) i Jakub Drabik (85. minuta).

Kibice Victorii już teraz zbierają siły na wyjazdowe spotkanie z Arką. Deklarują, że to zdecydowanie najważniejszy mecz sezonu i w sporej sile chcą się pojawić w Babicach, aby dopingiem wesprzeć swoich zawodników. Dla Victorii będzie to mecz o wszystko, a ewentualna porażka nie wchodzi w rachubę. O wygraną jednak łatwo nie będzie, bo lider z Babic w tym sezonie tylko raz schodził z boiska pokonany.

Wszystkich kibiców zachęcamy do wsparcia Victorii. Mecz w Babicach odbędzie się 10 czerwca o godzinie 16:00.


Victoria 1918 Jaworzno – Wisła Jankowice 10:1 (7:1)

Bramki: 5′, 21′, 25′, 34′ Kędzierski, 17′, 52′ Goryczka, 19′ Chwalibogowski, 21′ Suwaj, 71′ Gembala, 85′ Drabik
Skład: Jończyk, Jaromin, Szremski, Gembala, Wartała, Suwaj, Kowalczyk, Sierczyński, Chwalibogowski, Goryczka, Kędzierski
Na ławce rezerwowych: Drabik, Dzięgiel, Mastalerz, Kozdraś, Siewniak

Galeria zdjęć dzięki uprzejmości Victorii 1918 Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki