W krajach gorących od słońca

REKLAMA

Wycieczki autokarowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Niektórym nie odpowiada klimat codziennej zmiany miejsca pobytu i wielogodzinnej jazdy. Inni w tej różnorodności widzą największą atrakcję. Wyjazdy autokarowe to przede wszystkim niesamowita możliwość poznania różnych zakątków danego regionu, zwiedzenia najważniejszych zabytków i niemalże dotknięcie często egzotycznej dla nas kultury. W przeciwieństwie do urlopu stacjonarnego mamy niewątpliwą okazję pod opieką doświadczonego pilota zobaczyć i usłyszeć więcej niż napisane jest w książkach czy nakręcone w filmach promujących dany kraj. Prawdziwy kontakt z miejscem jest poprzez rozmowy z ludźmi, jedzenie lokalnych potraw i chodzenie uliczkami mniejszych i większych miast. Pomimo tego że taka wycieczka jest dość wyczerpująca i intensywna, to ilość wrażeń i wspomnień rekompensują wszystkie niedogodności.

Bułgaria na atrakcje

To kraj, który zadziwia atrakcyjnymi miejscami i jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje, obozy młodzieżowe, czy też wycieczki dla seniorów. Kuszą piękne piaszczyste plaże, gwarantowana słoneczna pogoda i nieprzeciętna gościnność mieszkańców. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że to kraj, który stanowi niezwykłą mieszankę kulturową, która łączy słowiańskość i wpływy orientalne, które wynikają z bliskiego sąsiedztwa Turcji. Te inspiracje można najszybciej zauważyć w sklepach ze słodyczami czy pamiątkami, gdzie sprzedawcy kuszą drewnianymi wyrobami czy materiałami z haftami. Bułgaria autokarem pozwala na to, by doświadczyć nie tylko uroków plaży, ale również możliwość dotknięcia nieprzeciętnych kultury i tradycji, odbijających się w architekturze, sposobie bycia mieszkańców i we wszechobecnej radości życia.

W kolebce cywilizacji

Grecja kojarzy się przede wszystkim z doskonałą kuchnią, pięknymi widokami, zapierającymi dech w piersi zabytkami i oczywiście ze słońcem i pięknymi plażami. To pozwala na spędzenie wyjątkowego urlopu. Turystom udziela się nieco leniwa atmosfera greckich miast i miasteczek oraz wyjątkowa gościnność mieszkańców, która wynika z bardzo pozytywnego nastawienia do świata i innych. Grecja autokarem to zwiedzanie kolebki cywilizacji najpotężniejszego państwa kultury starożytnej. To mityczny dom bogów pełen obecnie pozostałości po wspaniałych świątyniach, a historie sławiące herosów do dziś są popularne i wykorzystywane przez wszystkie dziedziny sztuki. To w Grecji narodziło się wszystko, co współcześnie nazywamy kulturą. Poznanie wyjątkowych miejsc w historii świata i człowieka pozwala inaczej spojrzeć na rzeczywistość, bo piękno jest w Grecji na wyciągniecie ręki. Odkrywanie starożytnych śladów na kontynencie lub okolicznych wyspach i wysepkach to prawdziwa gratka dla turystów przemierzających Grecję autokarem.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki