Pierwszaki z SP nr 10 uczyły się o bezpiecznej drodze do szkoły

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 10. Funkcjonariusze informowali, w jaki sposób należy dbać o bezpieczeństwo na drodze.

REKLAMA

Od 1 września droga do szkoły i z powrotem jest stałym elementem w życiu dziecka, aż do następnych wakacji. Zatem droga ta powinna być bezpieczna. Stąd pomysł na organizację spotkań z dziećmi w jaworznickich szkołach.

Najmłodszym w jak najlepszym przyswojeniu zasad bezpieczeństwa pomagała policyjna maskotka – Sznupek.

Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Nie do przecenienia jest wiedza funkcjonariuszy z „drogówki”, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafią udzielić dzieciom porad praktycznych oraz wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły.

Najmłodsi najpierw zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpiecznej drogi do szkoły. Potem zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce, przechodząc przez pasy.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki