Psie place zabaw to wybiegi dla czworonogów pełne atrakcji dla nich. W takim miejscu zwierzęta mogą bez żadnych przeszkód korzystać z pełni swojej swobody. Psie place zabaw powstały m.in. w Mysłowicach, a także w ostatnim czasie w Czeladzi.

REKLAMA

Na ogrodzonym terenie czworonogi mogą pobiegać i pobawić się na specjalnych urządzeniach. Mysłowicki wybieg dla psów znajduje się w dzielnicy Bończyk-Tuwima. Wstęp na wybieg dla czworonogów i ich właścicieli jest bezpłatny. Na terenie wybiegu są zamontowane pochylnie, tunel i płotki dla zwierzaków, a dla ich opiekunów – ławki. Na wyposażeniu wybiegu są również kosze na odpady oraz kosze na psie odchody ze specjalnymi torebkami oraz miski na wodę. Każdy psi opiekun, który wchodzi na teren wybiegu, jest zobowiązany do posprzątania odchodów po swoim pupilu. Szczegółowy regulamin placu jest umieszczony przy wejściu. Z wybiegu można korzystać w ciągu dnia, na noc obiekt będzie zamykany. Budowa wybiegu w Mysłowicach kosztowała 50 tys. zł.

Z kolei wybieg dla czworonogów w Czeladzi powstał w Parku im. H. Jordana. Jego budowa kosztowała 40 tys. zł. Psi plac zabaw został wyposażony w kilka przeszkód dla psiaków. Miasto planuje już otarcie kolejnej przestrzeni dla czworonogów. Park jest czynny całą dobę, a mieszkańcy ze swoimi pupilami mogą z niego korzystać bezpłatnie.

Czy taki pomysł sprawdziłby się w Jaworznie?

foto: Mysnet.pl