Miś szumiś – niezwykła zabawka dla najmłodszych

REKLAMA

Miś szumiś to z pozoru zwyczajna zabawka, niewyróżniająca się niczym szczególnym. Co zatem czyni ją tak popularną i dlaczego mamy niemowlaków tak często po nią sięgają?

Wszyscy rodzice wiedzą, że każde dziecko jest inne i ma odmienne zwyczaje podczas zabawy, ale i w czasie zasypiania. U jednych maluszków sen przychodzi szybko i nie mają żadnych problemów z zasypianiem. Inne płaczą i złoszczą się, a tulenie czy kołysanie nie przynosi żadnych rezultatów. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy misia szumisia. Portal dzieciakowelove.pl, przy współpracy z portalem moda-online.pl zbadał, na czym polega fenomen tego popularnego misia. Dowiedzmy się szczegółów.

Miś szumiś – czym się wyróżnia spośród innych zabawek?

Nie od dziś wiadomo, że dla noworodka przyjście na świat to diametralna zmiana dotychczasowego środowiska życia. W nowych warunkach czuje się bardzo niekomfortowo. Obce dźwięki, niższa temperatura otoczenia, światło nie działają na nie korzystnie. Naukowcy przeprowadzili serie badań nad zachowaniami noworodków i udowodnili, że najlepiej czują się one w warunkach najbardziej zbliżonych do tych, jakie miały w brzuchu mamy. Dlatego warto je ciasno otulać i wspomagać dźwiękami przypominającymi te, które do tej pory słyszały, tzw. biały szum. Dźwięki te pomagają maluszkowi wyciszyć się i zasnąć. Do niedawna rodzice maluszków wykorzystywali do tego celu dźwięki pochodzące z odkurzacza czy suszarki do włosów, ale było to bardzo kłopotliwe.

Dziś na pomoc dzieciom i zmęczonym rodzicom przychodzi miś szumiś. Dzięki specjalnemu urządzeniu zamontowanemu w jego wnętrzu, miś wydaje dokładnie takie dźwięki, przy jakich maluszki czują się najlepiej.

Poznajmy działanie misia szumisia

Na rynku dostępnych jest wiele modeli misiów szumisiów, które mają możliwość ustawienia określonej długości sesji szumów (40 lub 60 minut). W tym czasie dziecko zdąży swobodnie zasnąć, a miś stopniowo będzie się wyciszał. Jednak gdy niemowlę gwałtownie się poruszy czy zacznie płakać, szumiś wznowi swoje działanie.

Niektóre misie mają również funkcję nieprzerwanej pracy aż przez 12 godzin, jak również możliwość połączenia poprzez aplikację z telefonem mamy. Dzięki temu mama zostanie poinformowana odpowiednim komunikatem, że dziecko się obudziło.

Dostępność misia szumisia – gdzie możemy go kupić?

Misie szumisie dostępne są w kilku wariantach. Może to być sama główka misia, którą nasz malec będzie mógł mieć zawsze przy sobie. Do wyboru mamy również misia w tradycyjnej postaci, a nawet bardziej wyszukane kształty, np. ośmiornicę z głową misia, którą możemy przymocować do łóżeczka. Miś szumiś to doskonały prezent nie tylko dla dziecka, ale również dla jego rodziców, którzy nareszcie będą mogli przespać spokojnie noc. Ceny zabawki, w zależności od modelu, mieszczą się w przedziale 80 – 250 złotych. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki