Całe Jaworzno czyta dzieciom — o przytulaniu

Skoro Cała Polska czyta dzieciom, to ambitnie się jaworznicka biblioteka do tej akcji dołączyła. Po raz już kolejny czytano małym jaworznianom książeczkę pożyteczną, z której wynikały same dobre rzeczy. Tym razem – w piątek 16 lutego – dzieciom czytała Irena Wojtanowicz-Stadler – Naczelnik Wydz. Edukacji, Kultury i Sportu. Na czytanie licznie przybyły przedszkolaki z PM nr 9 – z grup Czarne jagódki i Pszczółki.

REKLAMA

Dorośli spojrzeli poważnie na sprawę czytania dzieciom i orzekli, że czytanie rozwija wyobraźnię i ciekawość świata, uczy nowych słówek i koncentracji. Stworzyli też dla milusińskich tzw. bajki terapeutyczne, np., takie o samodzielności. Co na to sami zainteresowani?

Przedszkolaki pytane o to, jakie bajki lubią bez zastanowienia wymieniły: te o samochodzikach, o klockach lego i te z zagadkami kryminalnymi. Znalazł się też czytelnik ambitny, zaglądający do dziecięcej biblii swojego brata, a zagląda, ponieważ jak stwierdził, z biblii wie, jak było w dawnych czasach. Na pytanie, które książeczki są ciekawe padła odpowiedź zaskakująca, że to te, co mają kilka rozdziałów, np. 8. Jakie oryginale maluchy, nic tylko im czytać.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki