W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy sprawna pomoc mundurowych w wyścigu z czasem, jest na wagę życia. Nowego życia. Przekonali się o tym policjanci z Dąbrowy Górniczej. Stróże prawa eskortowali samochód z rodzącą kobietą, aby rodzice i przychodzące na świat maleństwo mogli bezpiecznie dotrzeć do szpitala. 

REKLAMA

Wczoraj rano mundurowi z wydziału ruchu drogowego st. sierż. Łukasz Bromboszcz i st. sierż. Dariusz Ankiewicz patrolowali dąbrowski odcinek Drogi Krajowej nr 1.

W pewnym momencie w trakcie oczekiwania na zmianę świateł na skrzyżowaniu DK1 z ul. Konstytucji podbiegł do nich mężczyzna i powiadomił, że jego żona zaczęła rodzić w samochodzie. Stróże prawa w celu zapewnienia sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego przejazdu młodych rodziców, za zgodą dyżurnego dąbrowskiego garnizonu policji, na sygnałach pilotowali mercedesa, aż do szpitala w Jaworznie. Dzięki temu rodzice i spieszące się na świat maleństwo bezpiecznie i w samą porę trafili do szpitala. Rodzicom i ich nowo narodzonemu synkowi życzymy dużo zdrowia i wielu wspaniałych i bezpiecznych podróży.

źródło: slaska.policja.gov.pl

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki