Już w najbliższą sobotę, 6 października na stadionie sportowym „Azotania” odbędą się zawody sportowo – pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Jaworzna. W zmaganiach udział wezmą wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta (6 jednostek), a uczestnicy współzawodniczyć będą w trzech konkurencjach. Podczas imprezy odbędzie się również uroczyste przekazanie nowych samochodów pożarniczych jednostkom OSP.

REKLAMA

Impreza rozpocznie się o godzinie 08.00 i potrwa do godziny 14.00. Zawody rozegrane zostaną w kategorii seniorów i młodzieży, a uczestnicy rywalizować będą w następujących konkurencjach: musztra, sztafeta i ćwiczenia bojowe. Zwycięzców poznamy ok. godz. 13.00.

Od godz. 11.00 do 13.00 odbędzie się prezentacja miejskich służb ratowniczych, a następnie ok. godz. 13.20 nowe samochody pożarnicze zostaną uroczyście przekazane jednostkom OSP.

W ramach wieloletniego miejskiego planu modernizacji Ochotniczych Straży Pożarnych na lata 2015-2020 do OSP Jaworzno – Byczyna oraz OSP Dąbrowa Narodowa zostaną przekazane dwa fabrycznie nowe średnie samochody ratowniczo – gaśnicze z napędem 4×4 marki Renault. Łączny koszt zakupu obu pojazdów wyniósł 1.571.940 zł (wkład własny Gminy – 771.940 zł, dotacja z Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego – 200.000 zł, dotacja z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego: 600.000 zł). Z kolei do jednostki OSP Osiedle Stałe zostanie przekazany lekki samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem 4×2 marki Opel (koszt – 216 234 zł), a OSP Jeleń otrzyma samochód specjalny do przewozu ratowników i sprzętu kwatermistrzowskiego (koszt – 140.000 zł)

W ramach prowadzonego od 2015 roku programu w pierwszej kolejności modernizowane były strażnice. W następnym etapie wymieniany był sprzęt pożarniczy, a w szczególności samochody gaśnicze – tłumaczy prezydent Paweł Silbert. Ochotnicza Straż Pożarna to przede wszystkim służba społeczeństwu i walka o bezpieczeństwo mieszkańców. To codzienna gotowość do stania na straży życia, zdrowia i mienia jaworznian. Dlatego właśnie praca ochotników zdecydowanie zasługuje na najwyższe uznanie, a także wszelkie możliwe wsparcie.

źródło: UM Jaworzno

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki