Porywisty wiatr, zacinający deszcz i odczuwalny chłód nie zniechęcił prawdziwych zapaleńców rowerowych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Mikołajkowej Masy Krytycznej.

REKLAMA

Tegoroczny rajd miał nieco inny cel niż poprzednie. Integracja grup rowerowych działających w Jaworznie, pozyskanie nowych entuzjastów tego sportu, a także zacieśnienie kontaktów z cyklistami z miast ościennych. Motywem przewodnim spotkania była jednak wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. P. II w Jaworznie- Szczakowej.

Pomysłodawczyni imprezy instruktor rowerowy Ewa Kulikowska wraz ze współorganizatorem – grupą rowerową Niepokonani Jaworzno zaapelowała do uczestników o zbiórkę słodyczy dla wychowanków tego ośrodka. Odzew przerósł najśmielsze oczekiwania.


Specjalnie na tę okazję uszyty wór nie pomieścił kilkudziesięciu kilogramów smakołyków, które zostały przekazane na ręce dyrektora Jerzego Tomczyka oraz jego zaskoczonych całą sytuacją podopiecznych. Wyjątkowo paskudna aura dała się we znaki zaprawionym i odpornym na mrozy Mikołajom, toteż miłą niespodzianką było wspólne ognisko z regenerującymi siły kiełbaskami, herbatą i rozgrzewającymi flaczkami.

W jaworznickiej akcji oprócz gospodarzy wzięli udział rowerzyści z Sosnowca, Chrzanowa, Lędzin i niezawodna grupa Rowerowe Mysłowice. Impreza nie mogłaby się odbyć bez spontanu uczestników i hojnych sponsorów takich jak Stowarzyszenie Arete, Piekarnia p. Palki w Jeziorkach i innych anonimowych. Powodzenie akcji pozwala optymistycznie patrzeć na następne, zatem do wiosny!

[vc_facebook]

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki