REKLAMA

Coraz częściej sięgamy po rzeczy z internetu i nie mamy problemów, by zamawiać już nie tylko z Europy, ale także ze Stanów Zjednoczonych czy Chin. Warto jednak zdać sobie sprawę, że musimy przy tym zachować szczególną ostrożność i przygotować się na dodatkowe problemy. Dlatego podpowiadamy, co należy zrobić w przypadku zakupów przez Internet.

Sprawdzaj dwa razy

            Zwłaszcza w okresie świątecznym czy poświątecznych przecen okazuje się, że wiele ofert jest zwykłym naciąganiem klientów. Dlatego należy przede wszystkim sprawdzić dokładnie sprzedawcę i przeczytać wszelkie warunki umowy, jakie on oferuje.

Poluj na darmową dostawę

            Jednym z dni, które w szczególny sposób pomagają konsumentom jest dzień 5 grudnia, gdy przypada Dzień Darmowej Dostawy. Wszystkie sklepy biorące udział w akcji oferują tego dnia dostawę za darmo, jednak warto wiedzieć, że mogą wymagać minimalnej wartości zamówienia na 20 złotych. Warto także zwrócić uwagę na to czy sklep nie wycofał z oferty najtańszych ofert.

Opinie to podstawa

            Dziś Internet daje wielkie możliwości, a takimi jest przede wszystkim możliwość oceniania i dawania opinii. Dlatego przed zakupem korzystaj z tego rodzaju pomocy i sprawdź jak wiele oferował pracodawca i jak wiele do dziś udało się mu zyskać klientów. Warto także sprawdzić jak długo działa w przestrzeni internetowej.

Zwrot

            Masz prawo do zwrotu towaru zakupionego przez Internet w przeciągu 14 dni bez podania przyczyny. Termin ten jest liczony od dnia otrzymania przesyłki. By to zrobić należy wypełnić specjalne oświadczenie o odstąpieniu od umowy i odesłać towar. Sprzedawca jest zobowiązany oddać wszelkie opłaty, także te za przesyłkę, jednak tylko w takim wymiarze, w jakim płacono za towar. Jeśli odeślesz go drożej, różnicę będziesz musiał pokryć sam, zaznacza radca prawny z https://szymalazaremba.pl/.

Co zrobić, by zwrócić?

            Zwracany towar nie może nosić śladów użytkowania. Możesz go sprawdzić tak jak w sklepie stacjonarnym, a więc przymierzyć czy obejrzeć. Ślady użytkowania mogą spowodować, że pracodawca zmniejszy kwotę należną do wypłaty. Co ważne, nie musisz sprawdzać towaru przy kurierze, jednak może to ułatwić dochodzenie roszczeń, gdy ten jest uszkodzony.    

            Kupowanie przez Internet to wyjątkowy sposób, by móc w łatwiejszej formie otrzymać towar bez wychodzenia z domu. Jednak czasami może wiązać się tylko z nieprzyjemnościami oraz stratą pieniędzy, dlatego cały czas należy być ostrożnym i rozważnym.