REKLAMA

Mycie okien – jak bardzo nielubiana jest ta czynność pokazują liczne, nieumyte okna w naszych domach. Trudno nam się dziwić. Nikt nie lubi, gdy musi zajmować się nudnym pucowaniem powierzchni, na której i tak zostają smugi, a po kilku dniach znów szarzeją. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że całkowicie zmienicie zdanie.

 

A – pogoda ma znaczenie

            Pierwsza wskazówka musi dotyczyć warunków, w jakich przychodzi Ci myć okna. Dobrze wiesz, że płyn do mycia zamarza, więc bez wątpienia nie powinno się go używać w trakcie mrozów. Mycie okien zimą jest więc utrudnione. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że mycie okien w trakcie, gdy słoneczne promienie padają na czyszczoną powierzchnię to równie zły pomysł. Płyny bowiem parują i pozostawiają na powłoce smugi i niezmywalne zanieczyszczenia. Pochmurny, ale dość ciepły dzień to najlepsze warunki do mycia okien.

B – nie męcz się szmatką

             W sklepach aż roi się od różnego rodzaju szmatek, mopów czy innych narzędzi, które miałyby być przeznaczone do mycia okien. Jednak z doświadczenia wiemy, że rzadko kiedy spotykają się one z aplauzem. Warto zatem poszukać sklepy z renomą, jak leifheitsklep.pl, by znaleźć ręczną myjkę. To urządzenie doskonale zastępuje wszystkie szmatki świata i nie potrzebuje już nic innego do wyczyszczenia okna szybko, sprawnie i bez zabrudzeń, i smug. Sekret tkwi bowiem w konstrukcji.  

C – czyść wszędzie

            I z tym związana jest trzecia wskazówka. Myjki, także te oferowane przez sklep leifheitsklep.pl czy inne renomowane portale sprzedające artykuły do mycia, są wyposażone w ściągacz oraz nietypowy kształt. Ściągacz nie pozostawia żadnych fragmentów wody na szybie, a jednocześnie sprawia, że nie pojawiają się smugi. Z kolei konstrukcja trójkątna, z zaokrągleniami, pozwala na dotarcie do każdego fragmentu okna, także do brudu gnieżdżącego się w samym rogu.

            Mycie okien nie musi być katorgą. Wystarczy, że wiesz, w jaki sposób to robić, kiedy i co najważniejsze, masz niepozorny sprzęt do pomocy.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki