Niewiele osób pamięta jak dokładnie przebiegała stara droga w okolicach rynku oraz Kolegiaty św. Wojciecha i św. Katarzyny. Na zdjęciu z 2009 r. oprócz biblioteki uchwycony został również fragment skrzyżowania oraz starej drogi.

REKLAMA

Obecnie to miejsce zostało całkowicie wyłożone kostką, a Rynek Od.Nowa został praktycznie wyłączony z ruchu samochodowego. Niedaleko wejścia do biblioteki zbudowano również fontannę. W jej środku posadzono wyrośniętego już jawora, a po stronie zewnętrznej postawiono rzeźbę drwala.

 

Biblioteka rok 2009
Biblioteka rok 2019

Chociaż sam budynek biblioteki nie zmienił się praktycznie w ogóle, nowy wygląd Rynku może nie tylko szokować ale również wzbudzać stare wspomnienia.

Kto pamięta ten zatłoczony mały parking pod starym „Górnikiem”, który teraz zastępują Delikatesy Centrum? A ozdabiające go betonowe donice z kolorowymi bratkami i innymi roślinkami? Ktoś zapewne nie raz korzystał z żółtych budek telefonicznych albo jako dziecko huśtał się na łańcuchach przyczepionych do niskich słupków pełniących funkcję ogrodzenia.

Macie jakieś wspomnienia, którymi chcecie się z nami podzielić? Albo zdjęcia przedstawiające stary rynek i nieistniejącą już drogę? Wyślijcie je nam na adres portal@jaw.pl

NU

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki