REKLAMA

Najczęściej dywany daje się do salonu czy sypialni, gdzie mają ocieplać wnętrze i stanowić akcent kolorystyczny. Warto o nich pomyśleć także pod kątem łazienki. Dużo przyjemniej wyjść spod prysznica i zamiast po zimnej podłodze, stąpać po miękkim dywanie.

Chociaż dywaniki łazienkowe nie są w każdym domu, na ich zakup decyduje się coraz więcej osób. Wystarczy, że ułoży się je w łazience, a cała jej przestrzeń zyska zupełnie nowy wygląd. Jednak odświeżenie aranżacji nie jest jedynym motywem, dla którego się je kupuje. Jakie są inne plusy dywaników?

Dywaniki łazienkowe – zalety

Przede wszystkim różnicę odczują osoby, które lubią komfort. Dywaniki łazienkowe są bez porównania przyjemniejsze niż kafelki. Większość z nich jest przygotowana typowo pod kątem mikroklimatu panującego w łazience. Nie trzeba się na przykład obawiać, że przy mokrej podłodze zaczniemy się ślizgać i dojdzie do wypadku. Dobre dywaniki łazienkowe są wyposażone w dodatkową warstwę antypoślizgową. Dlatego też zwiększają bezpieczeństwo korzystania z łazienki zwłaszcza wtedy, kiedy na podłodze jest woda. Kupując produkty przygotowane do łazienki, nie trzeba obawiać się tego, że będą trudne w czyszczeniu. Jeśli jest to dywanik materiałowy, powinno się móc go wrzucić do pralki.

Poza funkcjami użytkowymi, dywaniki łazienkowe stanowią dekorację łazienki. Ponieważ rozwiązań w sklepach jest wiele, można je dobrać bezpośrednio pod kątem tego, co już znajduje się we wnętrzu. Koszt remontu łazienki jest ogromny, a same prace uciążliwe. Z czasem chcemy jakiejś odmiany, ale wolelibyśmy uniknąć remontu. Wtedy też dywaniki są idealną propozycją. Wystarczy dobrze wymierzyć przestrzeń i rozplanować, a następnie dobrać odpowiedni kolor i ożywić wystrój.

Z czego są zrobione dywaniki?

Pod pojęciem dywaników łazienkowych kryją się bardzo różne pod względem materiału, wykonania i trwałości produkty. Wszystkie mają swoje zalety, a wybór będzie uzależniony od indywidualnych potrzeb. Pierwsze są dywaniki gumowe, które są antypoślizgowe, ale nie są zbyt przyjemne w dotyku. Łatwo za to je umyć i wysuszyć, guma nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Następne są maty PCV, które są dostępne w wielu kolorach. Są zrobione z tworzywa antypoślizgowego, przyjemniejsze w dotyku niż gumowe. Są sprzedawane z rolki i można je wyprać w pralce. Kolejne to drewniane podesty lub dywaniki bambusowe, które najczęściej kojarzy się ze SPA. Zaimpregnowane kawałki drewna są połączone sznurkami lub gumkami. Są ładne, trwałe, łatwe w utrzymaniu w czystości, ale nie są miękkie. Będą ładnie prezentowały się w łazienkach, gdzie liczy się przyroda i dekoracje z surowców naturalnych.

Następnie są produkty, które bardziej kojarzą się z dywanami. Dywaniki ze sztucznych włókien z poliamidu lub poliestru. Tutaj również jest duży wybór wzorów i kolorów. Są miłe w dotyku i ciepłe. Pierze się je w pralce i mają powłokę antypoślizgową. Podobne są dywaniki z włókien naturalnych, różnica tkwi przede wszystkim w rodzaju włókien.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki