Jaworznicka Izba Gospodarcza z nowymi planami

Spotkanie biznesowe przedsiębiorców zrzeszonych w Jaworznickiej Izbie Gospodarczej zgromadziło ponad 40 przedsiębiorców na pierwszej w tym roku „Kolacji w izbie”.

REKLAMA

To nieformalne spotkanie środowiska biznesowego, do którego należy 75 firm, które reprezentują różne branże, odbyło się w Hotelu Pańska Góra. Na spotkaniu prezes JIG przedstawił plany Izby na ten rok.

Wśród nich znalazła się kontynuacja projektu „Przedsiębiorcze Jaworzno” oraz plany na jego regionalne rozszerzenie. Kolejnym zagadnieniem była współpraca z samorządem lokalnym. W tym roku Izba będzie chciała kontynuować dobrą współpracę z samorządem i zaproponuje kolejną umowę z władzami miasta Jaworzna.

– Nasze partnerskie stosunki z władzami miasta owocują nowymi inicjatywami, które pobudzają przedsiębiorczość w mieście – mówił Jerzy Zamarlik prezes JIG.

Do takich przedsięwzięć można zaliczyć powstanie „Jaworznickiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0”, organizację „Śniadań technologicznych”, współpracę przy projekcie „Przedsiębiorcze Jaworzno” i dyskusję na temat rozszerzania zielonych stref parkowania.

Przedsiębiorcy i goście dyskutowali również nad nową identyfikacją wizualna lokalnych przedsiębiorstw. Łukasz Walaszek z firmy Vena zaproponował jednolite oznakowanie, które może być wprowadzone u wszystkich członków i sympatyków JIG.

Oprócz wartości towarzyskich i biznesowych na spotkaniu odbyły się merytoryczne prelekcje przygotowane przez Urząd Skarbowy, PKO BP i PZU.

Pani naczelnik Urzędu Skarbowego, Tatiana Pawlik, wraz z Moniką Starostką – koordynatorem akcji  e-PIT, przedstawiły zagadnienia związane z elektronicznym rozliczaniem deklaracji PIT. Poruszano również tematy z zakresu kontroli skarbowej i bezpieczeństwa w sieci.

Prelekcje na temat pracowniczych planów kapitałowych przedstawiła Pani Patrycja Bereźnicka, dyrektor sprzedaży PKO TFI , która w towarzystwie Wioletty Kiermasz, dyrektor Banku PKO BP odział Jaworzno informowała o terminach i obowiązkach pracodawców.

Na koniec spotkania Pani Agnieszka Kucharczyk i Angelika Romowicz z PZU SA zaprezentowały produkty pozwalające zabezpieczyć się przed internetowymi oszustwami. Ubezpieczenie od ryzyk cybernetycznych zaczyna być bardzo istotną kwestią w prowadzeniu działalności gospodarczej.

W spotkaniu brali udział nie tylko przedsiębiorcy zrzeszeni w Jaworznickiej Izbie Gospodarczej, ale również goście. Czworo z nich zdecydowało się przystąpić do grona członków JIG.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki