Przez żołądek do serca i do… szkoły!

W jednej sali kulinarna uczta, w innej czterogwiazdkowy, grecki hotel… W miniony czwartek Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 zorganizował Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych. 

– Dla przyszłych uczniów naszej szkoły prezentujemy dzisiaj kierunki kształcenia, które będą funkcjonowały od września przyszłego roku – mówi Kinga Kubiak-Smoliło, dyrektor ZSP4.

REKLAMA

Uczniowie mocno zaangażowali się w to, by zaprezentować szkołę z jak najlepszej strony. Życzliwie witali młodszych kolegów, a potem oprowadzali ich po przygotowanych z pomysłem salach.

Młodzież zapytana o to, czemu polecają szkołę swoim kolegom, często podkreślała atrakcyjną ofertę edukacyjną i interesujące kierunki.

– Ja jestem na kierunku technik hotelarstwa i zdecydowałam się na tę szkołę, ponieważ wiem, że otworzy mi wiele dróg na przykład pod kątem językowym – opowiada Paulina Kopeć, przewodnicząca ZSP4.

Tegoroczna rekrutacja to szczególne wyzwanie dla szkół. Do pierwszych klas pójdą zarówno uczniowie trzecich klas gimnazjum, jak i ósmych klas szkół podstawowych. Jak zapewnia dyrektor, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 jest gotowy na przyjęcie wszystkich chętnych do nauki.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki