„Walczymy o godność zawodu!” – prezes ZNP Jaworzno

Od dziś w naszym mieście strajkuje 47 z 50-ciu placówek oświatowych. Jak poinformowała nas prezes oddziału ZNP w Jaworznie Monika Łazowska, w szkołach nie odbywają się lekcje, mimo że nauczyciele przyszli do pracy. Czego domagają się od państwa?

– Podstawowym postulatem była podwyżka płac o 1000 zł, niestety nie została spełniona przez rząd na spotkaniach z panią premier. W dalszym ciągu postulat jest aktualny – mówi  Monika Łazowska, prezes oddziału ZNP w Jaworznie.

REKLAMA

Jak czytamy na stronie urzędu miasta, Naczelnik Wydziału Edukacji Irena Wojtanowicz-Stadler zapewnia, że uczniowie, którzy dzisiaj przyszli do szkół i przedszkoli,mają zapewnioną opiekę. W rzeczywistości jest ich tam jednak bardzo niewielu. Prezes Łazowska upatruje w tej sytuacji solidarności rodziców z nauczycielami.

– Nie otrzymałam jakichś negatywnych sygnałów, jeśli spływają meldunki z placówek, to wynika z nich że niewielka liczba uczniów została bez opieki – mówi prezes. 

Ostatni na taką skalę strajk odbył się w Polsce w 1993 roku.

Według informacji, jakie ZNP zgromadziło do czwartku rano, strajk zadeklarowało niemal 80% szkół i przedszkoli w całym kraju. Do kiedy potrwa? Nauczyciele zapewniają, że będą strajkować do skutku.

Co z egzaminami?

Jak czytamy w komunikacie Kuratorium Oświaty w Katowicach, zdecydowana większość dyrektorów potwierdziła, że egzamin gimnazjalny zostanie zorganizowany. Tam, gdzie jest problem z zapewnieniem pełnego składu zespołu nadzorującego mimo działań podjętych przez dyrektora, Kuratorium Oświaty wspomaga dyrektorów.

 

 

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

4 KOMENTARZE

 1. A gdzie byliscie gdy rzadzila PO z ktora romansuje Wasz przywodca Broniarz? Gdy zamrożono wam płace? Forma strajku pokazała że nie zależy wam zupełnie na uczniach tylko na rozgrywkach politycznych w ten sposób straciliście resztki godności… Jak to było? Uprzykrzyć w czasie strajku życie dyrektorom szkol i rodzicom?

 2. Nauczyciele!!!!! zastanówcie się jaki dajecie przykład dla ludzi młodych .

  Oni widzą że można strajkować i zadać tyle podwyżki pracując tylko 9 miesięcy rocznie.

  Nauczyciele kto mi odda mój stracony urlop!!!!

  Nauczyciele !!! strajkujcie ale dajcie opiekę tym najmłodszym!!!!

  Każdy wie jaki jest Chaos w szkołach. W szkołach jest totalny brak organizacji i brak kompetencji wielu Nauczycieli.Mam dwóję dzieci w szkole i to co tam sie wyrabia – jakie sa nieprzemyślane decyzje Nauczycieli to głowa boli.

  Jak można kazać że od jutra musicie mieć piórko czerwone, klej brokatowy i inne rzeczy. Rodzice po całym Jaworznie jeżdżą aby zapewnić na jutro to co Pani kazała. A jutro Pani Nauczycielka mówi że jednak tego nie będziemy robić.. Takich przykładów jest wiele.

  Pozdrawiam i zycze głębokiego przemyślenia Nauczyciele.