W Betlejem konferencja o ubogich w kościele

Cokolwiek wymyślą we Wspólnocie Betlejem zawsze jest to ważne i bardzo pożyteczne. Tym razem zorganizowano tam konferencję z okazji odsłonięcia pomnika bezdomnego Włodka Mostowika. Konferencję zatytułowano wymownie: „Nie problem, lecz dar – ubodzy w Kościele i świecie”.

REKLAMA

Na konferencję w piątek 24 maja do Betlejem zjechało się wielkie grono księży z abp Grzegorzem Rysiem na czele. W konferencji brali też liczny udział wierni. Temat spotkania jest dla współczesnego Kościoła bardzo istotny.

Konferencję rozpoczął wykład abp Rysia pt. „Nie problem, lecz dar – ubodzy w Kościele”. Zaproszono również Jarosława Makowskiego, autora książki o frapującym tytule „Pobudka, Kościele”.

Sami księża i bracia zakonni wspomagający biednych i potrzebujących są przekonani, że ta posługa ich ubogaca.

Na konferencję złożyło się sześć wykładów, w tym niezwykle aktualny i intrygujący „Wyjść z okopów – 800 lat po spotkaniu św. Franciszka z Sułtanem”. Gdy Papież Franciszek spotkał się w listopadzie ubiegłego roku z setkami bezdomnych, mówił do nich: „Jesteście naszym skarbem, jesteście sercem Kościoła”. Wspólnota Betlejem pięknie się w te słowa wpisuje.

Pomnik bezdomnego Włodka Mostowika zostanie odsłonięty w sobotę 26 maja o godz. 15.30. Odsłonięcia dokona ks. abp Grzegorz Ryś wraz z przedstawicielami Wspólnoty i rodziny Włodka Mostowika.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki