Z biurem podróży można odbyć niezapomniane wycieczki, Mauritius urzeknie swoją egzotyką i pięknem

REKLAMA

Mauritius to kraj położony na wyspach Mauritius, Rodrigues, Agalega i Archipelagu Cargados-Carajos na południowo-zachodnim Oceanie Indyjskim. Centrum wyspy Mauritius zajmuje podwyższony płaskowyż z wieloma niskimi górami. Najwyższym punktem jest szczyt Riviere Noire (828 m.) I trzy takie same niskie pasma górskie. Większość wyspy jest płaska. Wzdłuż wybrzeża rozciąga się szeroki pas białych piaszczystych plaż, wciętych w małe zatoczki. Oprócz naturalnego piękna, wyspa Mauritius przyciąga gości pięknymi strukturami architektonicznymi i dużym wyborem rozrywki dla każdego. Kilka atrakcji znajduje się w stolicy stanu, mieście Port Louis. Zachował się tam budynek epoki kolonialnej, Pałac Rządowy, a w jednym ze średniowiecznych domów otwarto Historyczne Muzeum Naturalne. Luksusowe hotele na Mauritiusie, są godne uwagi najbardziej wymagającego podróżnika.

 

Czym turystów zachwyca Mauritius?

 W Ogrodzie Botanicznym można zobaczyć piękne drzewa, z których wiele ma kilkaset lat, ogromne lilie wodne i inne egzotyczne rośliny. Wśród zabytków architektury wyróżnia się kolonialny dwór Evrek, wokół którego znajduje się duży park. Z pewnością warto odwiedzić wioskę Maeberg, w której zachowały się budynki z początku XVI wieku.

  W otoczeniu Maeberga znajduje się kilka dużych rezerwatów, najbardziej znane: Domaine du Chasse i Grand Bassin. Podczas wycieczki można zobaczyć różnorodne zwierzęta: dziki, jelenie, małpy, a także ponad sto gatunków ptaków. Dla turystów interesujące będą wodospady Rochester i malownicze klify Gri Gri. Można urozmaicić spacery rezerwatami przyrody i parkami, odwiedzając miasto Curepipe, gdzie każda ulica jest prawdziwym zabytkiem historii. Współcześni podróżnicy doceniają wyspę za jej urocze plaże, a także za bogaty podwodny świat. Wyspa jest uważana za wspaniałe miejsce na miesiąc miodowy lub wspólne wakacje.

Największe wodospady planety – Tamarin Falls

  Kompleks siedmiu wodospadów Tamarin, położony na malowniczej wyspie Mauritius, od dawna jest popularny wśród turystów. Obok naturalnego punktu orientacyjnego zbudowano wiele platform obserwacyjnych, z których część jest widoczna w całości. Tworzą krystalicznie czyste jeziora, z których niektóre są dostępne do pływania. Ekstremalni fani wolą nurkować w jeziorach ze skalistych półek, warto też zauważyć, że jeziora są bogate w ryby, dlatego nie przestają przyciągać miłośników wędkarstwa.

Park La Vanilla

  Dla tych, którzy lubią podziwiać drapieżniki, Mauritius przygotował prezent, czyli wspaniały Park La Vanilla. Takich widoków Mauritiusa w żaden sposób nie można przegapić. W parku przyrody La Vanilla można zobaczyć wspaniałe krokodyle (około 2000), małpy, nietoperze, legwany, kameleony, dziki i olbrzymie żółwie z Seszeli. Żyją tu zarówno młode, jak i dorosłe zwierzęta. Bardzo fascynująca jest także bardzo duża kolekcja motyli z pięciu kontynentów, którą można również zobaczyć w tym niezwykłym parku. Roślinność jest tu również niezwykła, koniecznie trzeba wybrać się na spacer między drzewami bananowymi, palmami i olbrzymim bambusem. Punktem kulminacyjnym parku La Vanilla jest restauracja. Można w niej skosztować potraw z krokodyla, czego nie można zrobić w większości krajów.

Jedyna taka na Ziemi wioska Chamarel

  Na wyspie Mauritius znajdują się niesamowite atrakcje przyrodnicze. Jednym z nich jest Chamarel, wioska z kolorową ziemią. Fantastyczne krajobrazy, które można tu zobaczyć, są stworzone przez naturę: w procesie erozji skały wulkaniczne, chłodzone w różnych temperaturach zewnętrznych, tworzą fantazyjne wydmy o różnych kolorach, od jasnożółtego po liliowy.

  Co zaskakujące, nawet po ulewnych deszczach i silnych wiatrach kolorowe piaski poruszają się, ale nie mieszają się. Żółty, brązowy, zielony, niebieski, czerwony nie licząc wszystkich odcieni, zwłaszcza jeśli patrzy się na nie w różnych porach dnia, ale te czasem nazywane są siedmiokolorową ziemią.

Ogród botaniczny Pamplemous

  Ogród botaniczny Pamplemousus ma unikalną kolekcję egzotycznych roślin i kwiatów, jego szczególną dumą jest ponad 80 gatunków palm, wspaniałe gigantyczne lilie wodne Victoria Amazonica symbol ogrodu botanicznego i kwiat narodowy Mauritiusa – Trochetia Butoniana. Ogród botaniczny Pamplemous jest jednym z najpiękniejszych tropikalnych ogrodów na świecie. Jest bardzo popularny wśród turystów, ponieważ tutaj można zobaczyć rośliny, drzewa i kwiaty, które rosną tylko na Mauritiusie. Terytorium ogrodu botanicznego ma 37 hektarów, tutaj można zobaczyć także zwierzęta. Jest to ostoja wielu starych żółwi z wysp Aldabra i Seszeli. Żółwie mauretańskie wymarły dawno temu, a żółwie z Aldabry przywieziono po raz pierwszy mniej więcej w 1875 roku.

Jezioro Grand Bassin

  Malownicze jezioro Grand Basen znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy Mauritius, w górach, w środku lasu, na wysokości około 550 m n.p.m. Grand Basen otoczony jest świątyniami i miejscami ofiarnymi. Nad jeziorem stoi najwyższy posąg na Mauritiusie – Shiva, o wysokości prawie 33 metrów. Strome wejście prowadzi do świątyni boga Hanumana, przy dobrej pogodzie otwiera się wspaniały widok na Mauritius. Każdego roku, podczas Wielkiej Nocy Sziwy, przypadającej na luty-marzec, około połowy całkowitej populacji wyspy Mauritius odbywa pieszą pielgrzymkę do tego świętego miejsca, aby uczcić Sziwę. Wierzący ubierają się świątecznie, rozpalają ogień, przynoszą owoce i kwiaty, śpiewają pieśni i, oczywiście, modlą się.

Do Curepipe na zakupy

  Curepipe to popularne centrum handlowe wśród turystów. Ludzie przyjeżdżają tu, aby kupić różne pamiątki, wyroby z jadeitu, porcelanę, drewno, kość słoniową, a także wyszukane modele starych statków. Oprócz kwitnącego handlu miasto koncentruje się na przemyśle stoczniowym i herbacianym, a także na biznesowym życiu Mauritiusa. Historycznie Curip jest bardzo interesujące: zostało założone w XIX wieku i było równie ważny, jak stolica Port Louis. Dla tych, którzy interesują się historią i architekturą, interesujący będzie spacer wzdłuż Elizabeth Avenue, gdzie znajduje się Hotel de Ville, rezydencja w stylu kolonialnym, która jest obecnie ratuszem. W zachodniej części miasta znajduje się ogród botaniczny, w którym eksponowane są egzotyczne rośliny.

  Miasto Curepipe stoi w centralnej części wyżyn Mauritiusa. W jego północnej części znajduje się najpopularniejsza atrakcja turystyczna: krater nieaktywnego wulkanu Trou-o-Cerf, z którego szczytu roztaczają się wspaniałe widoki na miasto i okolicę. Biuro podróży organizuje takie wspaniałe wycieczki, Mauritius jest gościnnym krajem i chętnie ukazuje turystom swoje piękno.

  Wyspa Mauritius jest jednym z najmniejszych krajów na świecie, ale kryje wiele niesamowitych miejsc. Wakacje na tej bajecznej wyspie, zagubionej w południowej części Oceanu Indyjskiego, są niezapomniane. Białe plaże, łagodne turkusowe fale Oceanu Indyjskiego, luksusowe hotele na najwyższym poziomie, wrodzona gościnność Mauritian sprawiają, że wypoczynek na Mauritiusie cieszy się popularnością wśród turystów. Mauritius jest otoczony rafami koralowymi, więc pływanie w wodach przybrzeżnych jest całkowicie bezpieczne. Wyspa nie ma trujących owadów, węży i niebezpiecznych zwierząt. Jest jednak wspaniałe wędkarstwo dalekomorskie, rejsy statkiem, jachtem i na katamaranach oraz szmaragdowe pola golfowe.

 

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki