Zgoda Byczyna dominuje na własnym boisku

W niezłym stylu Zgoda Byczyna rozpoczęła zmagania piłkarskie w kolejnym sezonie A Klasy. W inauguracyjnym meczu Zgoda na wyjeździe zremisowała 1:1 z Wolanką Wola Filipowska. W sobotnim, pierwszym meczu na własnym boisku Zgoda pokonała trzema bramkami Błyskawicę Myślachowice.

REKLAMA

W drużynie nastąpiło ostatnio sporo zmian. W roli trenera nie występuje już Jacek Skopowski, który obecnie trenuje młodzików. Nowy trener jeszcze niedawno reprezentował Arkę Babice. Krzysztof Bartyzel zasilił drużynę także jako zawodnik grający w środku pola. Sprowadził też kilku znaczących zawodników, z którymi pracował nad awansem Arki. Sama drużyna przeszła z sosnowieckiej ligi do grupy chrzanowskiej, zatem w walce o jak najlepszą pozycję w grupie, spotka się z jaworznicką Ciężkowianką.

Sobotni mecz od samego początku układał się gospodarzom. To oni dominowali na boisku, raz po raz tworzyli dogodne sytuacje. Kilka celnych strzałów i tych niecelnych, ale widowiskowych z pewnością, cieszyło kibiców dopingujących drużynę. Kiedy w polu karnym upadł zawodnik Zgody, sędzia główny wskazał na jedenasty metr. Karnego na gola zamienił Paweł Kalinowski, a gospodarze cieszyli się z objęcia prowadzenia. Kilkanaście minut później Zgoda umacnia swoją pozycję po strzale Sebastiana Jaromina. Jego strzał z dystansu nie pozwolił na skuteczną obronę przez bramkarza gości, a byczynianie prowadzili już 2:0.

Druga połowa spotkania to przede wszystkim kontrolowanie gry i pilnowanie wyniku. Gospodarze nie zapomnieli jednak o ataku i co jakiś czas kąsali przeciwników. Błyskawica starała się zdobyć bramką kontaktową. Jedna z prób mogła się udać podczas zamieszania w polu bramkowym, ale piłka po strzale obiła tylko słupek bramki bronionej przez Krystiana Nawrockiego. Również jedna z kontr przyjezdnych mogła dać im odrobinę szczęścia, ale piłka blokowana przez obrońcę wylądowała za linią boiska. Już w doliczonym czasie pokaz umiejętności dał Dariusz Piecka. Po wejściu do gry w drugiej połowie spotkania jego zagrania nie zawsze były celne. Pewną rehabilitacją dla lewonożnego zawodnika było zdobycie bramki słabszą, prawą nogą. Zgoda Byczyna pewnie wygrała spotkanie 3:0.

LKS Zgoda Byczyna – UKS Błyskawica Myślachowice 3:0 (2:0)
Kalinowski 18′, S. Jaromin 31′, Piecka 90′

Zgoda: Nawrocki (GK), Zięba, Krawczyk, Siewniak, Zieliński, Boś (C), Bartyzel, S. Jaromin, P. Jaromin, Kempka, Kalinowski, zm.: Ostachowski, Piecka

Błyskawica: Wnuk (GK), Wicher, Jedynak, Celiński, Cybulski (C), Pasoń, Bała, Kocyk, Łukasik, Kaczmarczyk, Chlebda, zm.: Głowacz, Machowski

kartki: Chlebda (ż)

sędziowali: M. Gładys (s.gł.), S. Nadel, R. Kubieniec

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki