niedziela, 19 maja, 2024

Karta pamięci czy dysk zewnętrzny – czego potrzebujesz?

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzneKarta pamięci czy dysk zewnętrzny - czego potrzebujesz?

Karta pamięci czy dysk zewnętrzny – czego potrzebujesz?

- Advertisement -

Twój komputer niebezpiecznie zwolnił? Kupiłeś aparat fotograficzny do kręcenia filmów? A może chcesz zwiększysz ilość pamięci wewnętrznej Twojego telefonu? Nie jesteśmy już skazani na to, by korzystać jedynie z wbudowanej pamięci w naszych urządzeniach. Bez większego problemu możemy ją dzisiaj powiększyć, a w naszym poradniku podpowiadamy, który nośnik pamięci najlepiej spełni Twoje potrzeby.

Karty pamięci

Chociaż ich rozmiary są niewielkie, to możesz na nich umieścić gigabajty wspomnień. Standardowe karty pamięci wykorzystasz w aparacie cyfrowym. Dodatkowo, jeśli na co dzień korzystasz z laptopa, nie musisz kupować dodatkowego adaptera. Aparat połączysz z urządzeniem za pomocą kabla, możesz również wyjąć ze środka kartę i umieścić ją w czytniku znajdującym się w obudowie laptopa. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu, ponieważ komputer błyskawicznie odczyta zawartość karty.

Karty pamięci w wersji micro to łatwy sposób na zwiększenie pamięci w Twoim smartfonie. Ustaw zewnętrzną kartę jako docelowe miejsce zapisywania zdjęć i aplikacji, dzięki czemu urządzenie będzie działało sprawniej.

Pendrive

Najlepszy przyjaciel studenta w XXI wieku. Kolejny niepozorny gadżet, który jest w stanie pomieścić ogromne ilości informacji. Urządzenie posiada uniwersalne gniazdo USB, dzięki czemu bez większego problemu odtworzysz jego zawartość w różnego rodzaju sprzętach. Pendrive możesz wybrać – i ten sposób polecamy – pod kątem ilości pamięci, ale nie bez znaczenia pozostaje również jego wygląd zewnętrzny. Im bardziej oryginalny będzie Twój pendrive, tym łatwiej odszukasz go w szufladzie pełnej różnych drobiazgów. Pendrive możesz wykorzystać również do postawienia systemu na komputerze oraz do zabezpieczenia go przed innymi. Sprawdź, jakie pendrive’y i inne nośniki pamięci znajdziesz w Neo24: https://www.neo24.pl/komputery/nosnikipamieci.html.

Dyski zewnętrzne

Chociaż karty pamięci i pendrive’y stają się coraz pojemniejsze, to nadal nie mogą osiągnąć takich rozmiarów jak dyski zewnętrzne. Dlatego też, jeśli zamierzasz na stałe odciążyć pamięć komputera, wybierz właśnie to urządzenie. Cena dysku zewnętrznego jest oczywiście wyższa, niż cena karty pamięci czy pendrive’a, jednak przekłada się to również na komfort użytkowania. Jeśli masz dość ograniczony budżet, wybierz starszy model – dysk HDD. Transfer danych między komputerem a nośnikiem pamięci będzie wolniejszy, a sam dysk wrażliwy na uszkodzenia, ale dobrej jakości sprzęt kupić już w cenie 200-300 złotych. Alternatywą są dyski SSD, które działają szybciej i nie są tak wrażliwe na wstrząsy, ale maja też mniejszą pojemność niż dyski HDD.

Dyski sieciowe

Rozwiązaniem do firm, szkół i innych miejsc, w których na plikach pracuje wiele osób na kilku różnych komputerach, może być dysk sieciowy. Po podłączeniu do sieci wewnętrznej wystarczy skonfigurować ustawienia dysku i poszczególnych komputerów, by móc pracować na w grupie na tych samych danych. Dyski sieciowe poza miejscem do przechowywania plików posiadają również systemy chłodzące, dzięki czemu przechowywanie na nich informacji jest bezpieczne.

- Advertisment -

Noc w Muzeum w Jaworznie

Noc w Muzeum Miasta Jaworzna można było spędzić w sobotę 18 maja. Muzeum Miasta Jaworzna w ramach ogólnopolskiej akcji "Noc Muzeów" otwarło się dla zwiedzających....

Słowo na niedzielę: Wierzę w Ducha Świętego

Wierzę i dzisiaj kolejny raz stawiam sobie pytania, jak tę moją wiarę pogłębić i jak o niej mówić tym, do których jestem posłany? Najchętniej to,...

Z perspektywy: Kim jesteś, prezydencie?

Świadomość obywatelska naszego społeczeństwa niestety nie jest w najlepszej kondycji. Niby jesteśmy już 20 lat w Unii Europejskiej, a w dalszym ciągu wygrywa kłamstwo,...