Pierwszy dzwonek lekcyjny uczniowie jaworznickich szkół oraz przedszkoli powitali w odnowionych i zmodernizowanych budynkach. Na remonty wydano ponad 6 milionów złotych.

REKLAMA

Każdy wie, jak nauka nowych zagadnień może sprawić wiele trudności, a podczas długiego dnia w szkole, gdzie każdy z uczniów z niecierpliwością wyczekuje ostatniego dzwonka. Jednak nauka może okazać się o wiele przyjemniejsza w odnowionym i przede wszystkim bezpiecznym otoczeniu.

Największe zmiany zaszły w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 na Os. Stałym, który nie tylko zyskał nową elewację wraz z ociepleniem, ale również wymienione zostało centralne ogrzewanie. Ta modernizacja pochłonęła prawie 2 mln zł.

Prace w placówkach edukacyjnych były bardzo zróżnicowane. Zaczynając od wymiany parkietu w sali gimnastycznej I LO poprzez odnowienie ścian oraz wyremontowanie posadzki w korytarzu na parterze Szkoły Podstawowej nr 18, wymianę świetlika dachowego łącznie z naprawą pokrycia dachu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym nr 3, przebudowę kotłowni gazowej oraz instalację CO w Zespole Szkół nr 3, wymianę okien w Przedszkolu Miejskim nr 25 i kończąc na przebudowie kuchni węglowej oraz zmodernizowania placu apelowego w Szkole Podstawowej nr 19.

Ostatnie prace remontowe wykonywane są jeszcze w budynku Szkoły Podstawowej nr 8, gdzie przebudowana została kuchnia wraz z zapleczem.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki