Jakie upominki biznesowe warto dawać?

REKLAMA

Obecnie upominki biznesowe stanowią jedną z podstaw w kontaktach pomiędzy firmą a wspólnikami, klientami bądź kontrahentami. Dzięki temu można pokazać, że zależy nam na współpracy, ale również fakt, iż cieszymy się z zaistniałego kontaktu i nie chcemy go szybko kończyć. Ważne jest tylko to, żebyśmy stawiali na dobre prezenty, które faktycznie przyniosą oczekiwane rezultaty. Zatem dowiedzmy się, co konkretnie warto dawać.

Postaw na jakość

Przede wszystkim powinniśmy wybierać przedmioty, które odznaczają się wysoką jakością. Dzięki temu nasz firmo również będzie z tym kojarzona. W takiej sytuacji warto postawić się w roli osoby, którą chcemy obdarować. Gdybyśmy otrzymali upominek, który odznacza się niską jakością, to pomyślelibyśmy sobie, że ktoś nas nie szanuje lub nie chciał wydać na nas zbyt wiele pieniędzy. Na pewno żadna z tych myśli nie będzie pomagała w kontaktach biznesowych, dlatego nie pozwólmy na to, by którakolwiek z obdarowanych przez nas osób doszła do takich wniosków.

Jakie prezenty warto dawać?

Skoro już wiemy, jak ważna jest wysoka jakość, to pora przystąpić do wyboru właściwego prezentu. W tym przypadku należałoby przede wszystkim postawić na praktyczne upominki. Nie zapomnijmy jednak o tym, by na każdym podarku znajdowało się logo wraz z najważniejszymi danymi dotyczącymi firmy. Dzięki temu nawet w trakcie codziennego używania nazwa przedsiębiorstwa będzie widoczna i już na stałe zapadnie w podświadomości obdarowanej osoby.

Wizytownik

Trzeba przyznać, że ostatnimi czasy jest to jeden z najpopularniejszych prezentów biznesowych. Przede wszystkim jest to związane z użytecznością wizytowników. W końcu każdy potrzebuje miejsca, gdzie mógłby przechowywać otrzymane wizytówki. Zwróćmy jednak uwagę na to, by wybrać model z wytrzymałego materiału, do wyboru jest m.in. skóra naturalna bądź sztuczna, stal bądź aluminium. Ciekawe modele znajdziemy na stronie https://www.giftyonline.pl/pl/produkty/70/wizytowniki.

Przybory papiernicze

Bez wątpienia ciągle niesłabnącą popularnością charakteryzują się różnego rodzaju przybory papiernicze. Choć może się wydawać, że jest to mało atrakcyjny i niezbyt ciekawy prezent, to jednak ciągle obdarowani bardzo cieszą się z takiego podarku. Przede wszystkim jest to związane z jego praktycznością.

Warto przede wszystkim postawić na kalendarze książkowe, ścienne bądź na biurko, a także notesy bądź podkładki na biurko. W końcu każdy z tych elementów jest codziennie potrzebny. Poza tym można tam bez problemu umieścić logo, nazwę i dane naszej firmy, więc prezent spełni swoje zadanie.

Długopis bądź wieczne pióro

Kolejnym równie popularnym upominkiem są długopisy i wieczne pióra. W pierwszym przypadku warto dawać je każdemu klientowi, ponieważ obecnie oni tego wręcz oczekują. Jednak firmowe pióra należałoby zostawić dla wyjątkowych osób, np. bardzo ważnych kontrahentów bądź wspólników, z którymi podpisujemy nową umowę. Dzięki temu poczują się ważni, ale też dopasujemy upominek do odpowiedniej ranki i wagi wydarzenia.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki