XVIII Konkurs Piosenki Turystycznej i Ekologicznej

Z roku na rok coraz więcej zespołów i solistów prezentuje się w Konkursie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. Widać dobro natury leży wielu na sercu. Organizatorem tego pożytecznego wydarzenia jest Klub MCKiS „Podłęże”. W tym roku zorganizowano już XVIII edycję konkursu. W ciągu dwóch dni konkursu na scenie DK w Szczakowej zaprezentuje się ok. 340 osób, w zespołach lub solo.

REKLAMA

W pierwszym dniu konkursu – 17 października – śpiewały przedszkolaki z kilku jaworznickich przedszkoli. Zaśpiewało 12 zespołów i 13 solistów. Piosenki do konkursu dobrano ambitnie. Były więc utwory o tytułach bardzo poważnych: „Mamy tylko jeden świat”, „Świat w naszych rękach”, „Posprzątajmy świat” czy też nomen omen „Poważna sprawa”. Każda z konkursowych piosenek ma bardzo istotne treści.

Jury oceni dobór repertuaru, dykcję, intonację i ogólny wyraz artystyczny. Wiadomo, nie od dzisiaj, że czego się Jaś nie nauczy tego Jan nie będzie umiał. Pozostaje mieć nadzieję, że z takiego śpiewania wynikną same dobre rzeczy, a w parze z wiedzą pójdą i działania. Przedszkolaki bardzo się bowiem w konkurs zaangażowały. Jutro zaprezentują się szkoły podstawowe, ponadpodstawowe i dorośli.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki