REKLAMA

Wiele osób decyduje się na wyjazd za granicę w celu nauki języka obcego od podstaw lub podszlifowania go. Wybór różnych kursów jest duży, dlatego zawsze każdy znajdzie dla siebie najlepsze z możliwych rozwiązanie.

Maturzyści

Wiadomo, że kurs językowy za granicą nie będzie nigdy idealnie dopasowany do polskiej matury. Nie jest to jednak przeszkoda w tym, aby przygotować się do egzaminu dojrzałości perfekcyjnie. Wysoki poziom przekazywanych treści, zagraniczni lektorzy, międzynarodowe grupy językowe i oswajanie się z językiem każdego dnia – to wszystko jak najbardziej pomoże zdać maturę z wyróżnieniem. Oprócz solidnej podstawy na zajęciach (czytanki, rozmówki, pisanie) przekazanej w najlepszej formie przystosowanej do danej grupy wiekowej i rodzaju zajęć, kursanci wymieniają się doświadczeniami i poznają kulturę danego kraju. Nauka, zabawa i odpoczynek to solidny fundament do ugruntowania wiedzy językowej.

Egzaminy międzynarodowe

Sporo osób wybiera zagraniczne kursy językowe w celu poszerzenia wiedzy przed oczekujących ich egzaminem międzynarodowym. Wybór tego rodzaju kursów jest duży, odpowiadający na zapotrzebowanie tych, którzy przygotowują się np. do rozpoczęcia studiów w innym kraju. Wtedy trzeba zdać czteroczęściowy egzamin IELTS, otwierający drogę na zagraniczne uczelnie. Akceptują go także prestiżowe polskie szkoły wyższe, dzięki czemu można być zwolnionym z egzaminów wewnętrznych i testów z języka angielskiego. Na jego podstawie uzyskuje się punkty w ramach międzynarodowych programów studenckich, takich jak Erasmus. Alternatywą dla IELTS jest kurs przygotowujący do egzaminu TOFEL, również składający się z czterech części, ważny jedynie 1.5 roku. Prestiżowy certyfikat z egzaminu TOFEL jest uznawany w ponad 9 tys. uczelniach na całym świecie. Co więcej, m.in. dzięki takiemu dokumentowi można uzyskać wizę do Nowej Zelandii czy Australii.

Bardzo popularny kurs w wielu szkołach językowych to Cambridge Exams, przygotowujący do zdania egzaminów z rodziny Cambridge. Jest ważny dożywotnio. Zależnie od znajomości języka podejmuje się naukę na określonym poziomie – od podstawowego do profesjonalnego. Akceptuje go większość uczelni na świecie oraz pracodawców.

Przygoda, wakacje i nowe znajomości

Jest spora grupa osób, która wybiera się za granicę na kurs językowy nie tylko w celu szybkiego przyswojenia wiedzy, ale też przeżycia wyjątkowej przygody. Obcy, nowy kraj, wymiana doświadczeń z ludźmi z różnych narodowości, możliwość poznania kultury i obyczajowości danego miejsca, to częsty wabik szczególnie dla młodych ludzi. Sporą popularnością cieszą się kursy wakacyjne, na których można odpocząć od całorocznej nauki w polskiej szkole i wiele się nauczyć. Liczne wycieczki, zwiedzanie miasta i nawiązywanie ciekawych znajomości pozwalają poczuć klimat wakacji, które na długo zostają w pamięci. Kursy wakacyjne to połączenie przyjemnego z pożytecznym – w takich szkołach uczy się przyjemniej i chętniej!

Oczywiście jest sporo innych przyczyn, z powodu których ludzie decydują się na językowe wyjazdy za granicę. Jedni wyjeżdżają, ponieważ chcą zmienić pracę czy miejsce zamieszkania, inni chcą po prostu więcej wiedzieć. Każdy ma swoje powody, które tak, czy inaczej sprowadzają się do jednego – przyjemnie i sprawnej nauki języka obcego. W miłym gronie i wśród profesjonalistów.

Więcej na https://kursy.atas.pl/

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki