Mieszkańcy związani z kolejną jaworznicką szkołą próbują uchronić placówkę od likwidacji. Tym razem jest to LO2, od wielu lat liceum z najwyższym w Jaworznie poziomem nauczania.

REKLAMA

Ludzie związani z placówką pomysł likwidacji uważają za całkowicie absurdalny. Na stronie Ratujmy LO2 przed likwidacją dają wyraz swojemu oburzeniu planami miasta.

Uczniowie szkoły planują zorganizować protest, który odbędzie się przed budynkiem placówki (Jaworznie ul. Marii Skłodowskiej-Curie 6) 20 listopada o godzinie 13:45.

Dodatkowo, dzisiaj od godziny 15 pod Galeną będą zbierane podpisy w sprawie anulowania decyzji o likwidacji placówki.

Przypomnijmy, że również w sprawie SP2 i SP9 trwają podobne akcje.

Jaworznianie ratują SP 2 przed likwidacją – wspomóż ich swoim podpisem!

SR nr 9 – rodzice nie dają za wygraną

 

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

4 KOMENTARZE

 1. Dobry czas rządząca ekipa wybrała na likwidację szkół – kolejne wybory dopiero w 2023. Wyborcy do tego czasu zdążą zapomnieć.
  Ale ciekawa jestem jakie są kryteria doboru szkół do likwidacji.
  W mediach zamykanke szkół przykryje rozkrecona obecnie na całego akcja promowania przyszłego kandydata na prezydenta Jaworzna – budowniczego bezpieczeństwa miasta. Dorzuci się kilka artykułów o tym jak to dzieci, dzięki wiadomo komu, mogą obecnie bezpiecznie dojść lub dojechać na rowerach lub w ostateczności autobusem do nowych starych szkół. I będzie dobrze.
  Swoją drogą ciekawe co Tosza i user1 jako absolwenci LO II myślą o likwidacji tej szkoły.

  • nie no żartowałem, dlaczego mnie nie poprawiacie ?
   przecież od dawna wiadomo że taka lokalizacja jedynie godna jest stać się kolejnym budynkiem UM – żeby zapewnić lokum i miejsce tym najpotrzebniejszym, dla których zabrakło biurek w istniejących budynkach magistratu.

   • No nie wiem. Miejsce na Biedronkę czy inny LIDL idealne.
    Ale z drugiej strony może budynek szkoły łatwo przerobić na biurowiec. korytarze są szerokie, klasy wydzielone. Zamiast ławek wejdą biurka, szafy segregatory i ekspresy do kawy i biurowiec jak ta lala.
    Do tego bardzo łatwy dojazd – już wiemy po co UM tak walczył o budowę łącznika.
    Boisko i przyległości przerobi się na parking – jakby wyciąć drzewa (pewnie są już stare) to całkiem duży będzie i może poza parkingiem dla urzędników zmieści się kilka stojaków na rowery.