Rodzice uczniów SP 9 „rozmawiali” z urzędnikami

Za zamkniętymi drzwiami, bez udziału mediów i bez udziału większości rodziców – tak przedstawiciele władz Jaworzna rozmawiają o planach przenoszenia szkół w mieście.

REKLAMA

Niespełna 3 godziny trwało wtorkowe spotkanie przedstawicieli rady rodziców i władz miasta w SP nr 9 na Górze Piasku. Najpierw do sali, w której miały toczyć się rozmowy, nie wpuszczono rodziców, chwilę później wyproszono również telewizyjne kamery.

Rodzice nie odeszli jednak spod zamkniętych dla nich drzwi i do końca czekali na efekt rozmów.

Jak się okazało – w opinii urzędników spotkanie, teoretycznie, miało mieć charakter jedynie informacyjny i jakiekolwiek wiążące decyzje zapaść tu i tak nie mogły. Inaczej odebrali to rodzice, których, jak sami mówią, postawiono przed ścianą z wielkim napisem – „i tak wam tę szkołę zamkniemy”. 

Tuż przed samym rozpoczęciem spotkania z rodzicami uczniów SP 9, urzędnicy potwierdzili, że w piątek (22 listopada) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, zwołana na wniosek opozycji.

Niestety, pomimo próśb o rozpoczęcie sesji o godzinie 16, urzędnicy zdecydowali, że ta rozpocznie się o 9.00. W jaki sposób na sesji głos będą mogli zabierać zainteresowani rodzice i uczniowie, którzy, co oczywiste w tych godzinach są albo w pracy, albo w szkole? Cóż, sprytnie!

Huragan urzędniczych pomysłów w Jaworznie zdaje się wiać z coraz większą mocą. Czy uczniowie, wspierani przez nauczycieli i swoich rodziców zdołają przekonać władze miasta do odstąpienia od pomysłu przenoszenia kolejnych szkół? Tego dowiemy się zapewne już w najbliższych dniach.

przeczytaj też: 

Nadzwyczajna sesja rady miejskiej w sprawie jaworznickiej oświaty

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ