REKLAMA

Drzwi loftowe to stosunkowo rzadko spotykana na polskim rynku konstrukcja. Takie aranżacje są w Polsce nowym nurtem w projektowaniu wnętrz, a sam rynek loftowych mieszkań jest dość ograniczony. Decydując się na aranżację swojego mieszkania bądź domu w tym minimalistycznym, surowym stylu, warto poznać jego historię. Czym cechują się drzwi loftowe i jak prawidłowo wkomponować je w swoje cztery kąty?

Drzwi loftowe – czyli jakie? O lofcie słów kilka

Aby w pełni docenić subtelną elegancję, jaką cechują się drzwi loftowe, należy pochylić się nad charakterystyką samego stylu loftowego. Za miejsce jego narodzin uznaje się Manhattan w Nowym Jorku. W latach 50. ubiegłego wieku dzielnica ta pełna była fabryk i magazynów, które ze względów logistycznych zostały przeniesione na przedmieścia. Ze względu na obniżone (względem przeciętnych mieszkań) koszty wynajmu, opuszczone lokale przemysłowe doskonale sprawdzały się w charakterze pracowni artystycznych. 

Czym zatem charakteryzuje się autentyczny loft? Jednym z najważniejszych kryteriów jest bez wątpienia surowy charakter zastosowanych materiałów – im prościej, tym lepiej. W loftach dominuje cegła, szkło, beton, metal i drewno. Same ściany i sufity powinny podlegać jak najmniejszej ingerencji w trakcie aranżacji, aby zachowały swój oryginalny, unikalny charakter. Stylistyka loftowa jest dość uboga w kolory – najczęściej spotykanymi barwami są biele, czernie, odcienie szarości i stonowane beże. Aranżując wnętrze z loftowym sznytem warto pamiętać, że styl ten nie cechuje się nadmiernym przywiązaniem do starannego wykończenia. Pokoje w loftach charakteryzują się odsłoniętymi belkami i rurami, przywodząc na myśl skojarzenie z przestrzeniami, które nie były przeznaczone do zamieszkania.

Źródło: Retail i store design – kompleksowe rozwiązania | Icon Concept

Czym charakteryzują się drzwi loftowe?

Poszczególne drzwi loftowe mogą się różnić w zależności od dominującej stylistyki wnętrza. Większość modeli posiada jednak elementy wspólne. Drzwi loftowe to zazwyczaj połączenie stalowych profili i oszklenia, które barwi się w zależności od pozostałych elementów. Warto także pamiętać, że drzwi loftowe można rozbudować, aby stanowiły kompletną ścianę działową. W przypadku, w którym drzwi loftowe pełnią także rolę drzwi balkonowych, część oszklonych paneli można przerobić na uchylne okna.

Decydując się na drzwi loftowe, należy pamiętać o ich ograniczeniach. Z racji na bardzo wysoki stopień przeszklenia, zdecydowanie nie należy traktować ich jako drzwi balkonowe. Konstrukcja ta cechuje się bardzo wysokimi walorami estetycznymi, nie jest jednak odpowiednim zabezpieczeniem przed utratą ciepła. Jednakże, zainstalowane wewnątrz, nadadzą loftowi niepowtarzalnego, unikalnego charakteru.

Drzwi loftowe to jeden z produktów w ofercie Icon Concept – firmy zapewniającej skrojone na wymiar rozwiązania w zakresie wykonania i zaprojektowania mebli do użytku prywatnego i komercyjnego. Już dziś skontaktuj się ze specjalistami Icon Concept i przekonaj się, w jaki sposób drzwi loftowe mogą odmienić wnętrze Twoich czterech kątów.

Zainteresowały Cię drzwi loftowe? Sprawdź pełną ofertę na naszej stronie www.Icon-Concept.pl

Źródło: Retail i store design – kompleksowe rozwiązania | Icon Concept

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki