28 listopada do Biblioteki zostali zaproszeni uczniowie klas piątych (integracyjnych) ze Szkoły Podstawowej nr 7. Spotkanie poświęcono okazywaniu przyjaźni, życzliwości, dobroci, mówieniu sobie miłych słów i uśmiechaniu się do siebie.

Spotkanie prowadzi Krystyna Sokół
REKLAMA

Spotkanie zorganizowała pani Krystyna Sokół z paniami: Dorotą Bachowską-Bąk, Ewą Dziubek i Pauliną Kasprzyk. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją na temat Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Dzieci z ciekawością i uwagą obejrzały na slajdach, co to za święto i jak się je obchodzi. Wysłuchały dwóch felietonów autorstwa Anny Sokół na temat życzliwości. Zaciekawiły je hasła pani Ani na ten temat, zwłaszcza te rymowane. „Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!”, „Uśmiech rozdawaj światu, bo wszędzie go brakuje. Uśmiechaj się do każdego, bo to nic nie kosztuje!”

28 listopada przypadała ósma rocznica śmierci Anny Sokół. Pani Krystyna, mama Ani, w kilku słowach przypomniała dzieciom postać swojej córki. Mówiła co Ania robiła, jak się uczyła, jakie były jej pasje, dlaczego mówimy o niej „bajkopisarka”. Okazało się, że niektóre dzieci dobrze znają już bajki Ani, znały ich tytuły, które były potrzebne, by rozwiązać krzyżówkę o MBP. Pani Krystyna przeczytała dzieciom bajkę Ani „Legenda o choince”. Były zachwycone treścią i jej przesłaniem, czyli że nie szata zdobi człowieka, tylko uczynki, dobre słowo, pomoc i piękny uśmiech.

Rozdawać uśmiechy, dobre uczynki, bezinteresowną pomoc to najwspanialszy prezent na „mikołajki”. I w ten sposób wspólnie został napoczęty worek „Mikołaja”. Dzieci, które odgadły hasła w krzyżówkach, wyliczankach, uzupełniankach otrzymały zakładki i słodycze. Zaciekawiły się „cudeńkami”, które wykonywała Ania, by obdarować koleżanki, znajomych czy osoby z rodzinki. Pani Krystyna pokazała, jak robi się te „cudeńka”, a dzieci postanowiły wykorzystać je wykonując swoje prezenty i niespodzianki dla innych. Spotkanie okazało się bardzo ważnym dla dzieci, bo „Słowo życzliwe nic nie kosztuje a jest przecież najpiękniejszym podarkiem”. Krystyna Sokół, Dorota Bachowska-Bąk

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki