REKLAMA

Grudzień jest niezwykły. Wtedy nawet nie przejmujemy się tym, że jest zimno, coraz rzadziej towarzyszy nam śnieg, a sezon na grypę się kończy i na nastroje depresyjne też. Nawet nie denerwujemy się tym, że w sklepach jest dużo ludzi, kolejki są długie, a szał zakupów wciąga wszystkich. W grudniu jest pięknie. Dekoracje, lampki, świecidełka, zapachy i faktury oraz oczywiście świąteczna muzyka sprawiają, że na sercu robi się cieplej, budzi się w nas empatia, a przygotowania do Bożego Narodzenia nabierają nieco magicznego charakteru. Ciekawym elementem stają się stroiki, które wprowadzają do wnętrz niezwykły klimat, ale również są niezwykle istotnym elementem aranżacji.

  1. Retro czy nowocześnie?
  2. Święta w modzie
  3. Na co się zdecydować?

Retro czy nowocześnie?

Przystrajanie domów na Święta Bożego Narodzenia to wielowiekowa tradycja i choć moda się zmienia, to są takie elementy, które zawsze stanowiły bazę stroików i dekoracji. Im również nadaje się nieco symboliczną moc. Na stołach i w mieszkaniach królują więc Gwiazda Betlejemska, jemioła, rajskie jabłuszka, orzechy, dzwonki, zabawki wykonane ze słomy oraz… opłatek! Kultowa w naszym klimacie jest również choinka i jej gałęzie, które stają się ważnym podłożem wielu stroików. W większości domów nawiązuje się do tradycji. Pojawiają się bombki, łańcuchy – bardzo często ręcznie robione, cukierki i pierniczki zawieszane na gałązkach. Tu pewnie sentyment jest niezwykle ważny, bo właśnie on czyni te Święta wyjątkowymi. I może ten eklektyzm nie do końca wpisuje się w najnowsze trendy, ale jest oryginalny i takim pozostanie.

Święta w modzie

Nie ulega wątpliwości, że co roku w świątecznych trendach pojawiają się nowe materiały, trendy, kolory i wykończenia. To niezwykła baza inspiracji oraz szansa, by przygotować uroczystości w nieco innej oprawie. Doskonałe w tym mogą być również wyjątkowe stroiki świąteczne, które są jednym z tych elementów, na który najmocniej podkreśla klimat. Jest swoistą dekoracją stołu, parapetu, drzwi i w każdym z tych wariantów wprowadza nastrój taki, jaki chcesz. Trendy świąteczne co roku zaskakują i są spacerem od bogatego i pełnego przepychu vintage poprzez tradycyjne ekologiczne inspiracje aż do chłodnych skandynawskich dodatków. Tu biel będzie grała główną rolę.

Na co się zdecydować?

Oczywiście katalogi wnętrzarskie mogą być pełne inspiracji, a strony internetowe zachęcać cię do tego, by udekorować dom w najmodniejszy w danym sezonie sposób. Pamiętaj jednak, że to Wasze święta i Wy musicie się dobrze w mieszkaniu czy domu czuć. Lubisz kunsztowne dekoracje? Możesz postawić na szlachetne złoto i miedź. Pojawiają się na lampach, świecznikach, w stroikach i rewelacyjnie podkreślają głębokie barwy czerwieni, fioletu czy zieleni. Cenisz chłodny skandynawski klimat? Tu biel, srebro i wykończenie lekko przyprószone śniegiem będą idealne. Oczywiście niech nie zabraknie motywu śnieżynek, lodu czy też gwiazd. Z pewnością znajdziesz swój pomysł na te święte i on będzie najlepszy.

undefined

1 KOMENTARZ

  1. Moja luba jak tylko święta się zbliżają to cały dom dekoruję ozdobami i lampkami. Ostatnio wysłała mi linka i musiałem zamówić jej z poczty kwiatowej stroik bo by mi żyć nie dała. To nie ważne że z tamtego roku ma jeszcze jakieś ale koniecznie potrzebowała nowego tym razem czegoś żywego.