Wygląda na to, że PKM Jaworzno będzie miał w końcu nowych kierowców. Kilka dni temu minął termin zgłaszania ofert w przetargu dla zewnętrznych firm na zapewnienie przewoźnikowi kierowców, a jedyna przedstawiona oferta mieści się w ramach finansowych ustalonych  przez przewodnika.

REKLAMA

Przypomnijmy, że przedmiotem zamówienia były „usługi kierowania pojazdami autobusowymi w komunikacji miejskiej, na ustalonych w zależności od potrzeb Zleceniodawcy liniach komunikacyjnych, na obszarze działalności przewozowej Zamawiającego, w ilości 3 600 000 wozokilometrów. Do realizacji zamówienia Wykonawca powinien skierować co najmniej 15 kierowców posiadających określone przepisami prawa kwalifikacje do przewozu osób autobusami komunikacji miejskiej”.

Przewoźnik nie wymaga, żeby kierowcy byli zatrudnieni na etatach. Kontrakt miałby obowiązywać od 1 lutego 2020 r. do końca stycznia 2024 r.

20 stycznia minął termin składania ofert. Jaworznicki przewoźnik zaplanował na pozyskanie zewnętrznych kierowców  przez  czas trwania kontraktu kwotę w wysokości 8 747 815,10 zł netto. Jedyna oferta, która została złożona w przetargu, opiewa na 8 640 000 zł netto, i pochodzi od konsorcjum firm Irex i Meteor.

źródło: infobus.pl

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ