Dzisiaj (4 stycznia) na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Szczakowskiej w Jaworznie (Komuna Paryska) samochód osobowy zderzył się z karetką.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 4 stycznia, po godzinie 11. Wyjeżdżający z parkingu przy sklepie Biedronka kierowca opla nie zauważył karetki jadącej na sygnale z centrum w kierunku Osiedla Stałego. W wyniku stłuczki z karetką, opel uderzył również w jadącego od strony Szczakowej fiata.

Na miejscu interweniują służby ratunkowe, policja kieruje ruchem. W pobliżu miejsca zdarzenia droga jest zakorkowana – radzimy w miarę możliwości omijać skrzyżowanie.

 

3 KOMENTARZE

  1. A moje przemyślenie jest taki – czy możliwe jest zrobienie takich inteligentnych świateł aby na sygnał służb ratunkowych wyświetlały dla wszystkich kierunków czerwone światło? (tak jak niektóre szlabany reagują na specyficzny sygnał służb ratunkowych i otwierają się.

    • Takie systemy „inteligentnych świateł są w USA” nie działa to dźwięk sygnału ( pogotowia, straży, policji) ale jest włączane poprzez przycisk wbudowany w uprzywilejowanym pojeździe. Wiem że był z tym problem w stanach bo prywatni kierowcy też sobie nielegalnie to montowali w swoich autach.

      Z tego co wiem to w Lublinie ( chyba od 2014 roku) jest taki system gdzie za pomocą pilota z pojazdu uprzywilejowanego włączane są światła zielone na drodze przejazdu.