Decyzją Rady Miejskiej w Jaworznie, pomnik poświęcony Bojownikom Polskiego Ruchu Oporu poległym w latach 1846-1945 o wyzwolenie narodowe i społeczne zostanie zburzony.

REKLAMA

Projekt likwidacji pomnika wzbudził wśród radnych spore emocje – dyskusja nad jego likwidacją trwała prawie 40 min.

Zbudowany w 1961 roku, znajdujący się przy ul. Grunwaldzkiej pomnik zniknie z przestrzeni miasta. 14 radnych głosowało za wyburzeniem monumentu, a 7 przeciw. Nie podano dokładnej informacji, co stanie się w terenem, na którym znajduje się pomnik.

“Usunięcia pomnika jest kolejnym krokiem prezydenta Pawła Silberta do zamazania historii naszego miasta” – list Wacława Chudzikiewicza

Pomnik Bojowników Polskiego Ruchu Oporu zniknie?

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

5 KOMENTARZE

  1. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zaznaczonym na zielono niezależnym radnym a w szczególności niezależnemu i mogącemu bez przeszkód eksponować swoje stanowisko nomen omem zawsze zbieżne z ogólnie pojętym dobrem mieszkańców radnemu – Mirosławowi.

  2. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pewna myśl – kiedy będą jako niesłuszne usuwane pomniki stawiane obecnie – sami wiecie komu. Wszak historia lubi się powtarzać a za 50, 60 lat to co dzieje się obecnie nie musi być postrzegane tak jak dzisiaj.