REKLAMA

Obecnie garaże blaszane są już bardzo popularne, a zainteresowanie nimi rośnie z dnia na dzień. Zakup takiej konstrukcji garażowej nie jest dużym wydatkiem, a pozwala zabezpieczyć samochód przed działaniem warunków atmosferycznych.

 

  1. Garaże blaszane – zalety i wady

  2. Jak wybrać garaż blaszany?

 

Do największych zalet garaży blaszanych zalicza się niską cenę oraz łatwość montażu. Wiele osób narzeka jednak na wygląd takiej konstrukcji, który nie koresponduje z pozostałymi zabudowaniami na posesji.

 

Garaże blaszane – zalety i wady

 

Garaże blaszane to stosunkowo proste konstrukcje wykonane z blachy. Ich funkcjonalność nie budzi wątpliwości – w blaszanym garażu można bezpiecznie zaparkować samochód, który w ten sposób zyskuje ochronę przed deszczem, śniegiem, słońcem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Konstrukcje te mogą mieć różną wytrzymałość, ponieważ wykonuje się je z kilku rodzajów blach, dzięki czemu na taki garaż może sobie pozwolić każdy, nawet osoby o mniej zasobnym portfelu. Garaż ogrzewany i wykonany z ocynkowanej, grubej blachy, może zastąpić swój murowany odpowiednik. Niewielka cena wraz z brakiem konieczności tworzenia stałych fundamentów czyni garaże blaszane szalenie popularnymi w całej Polsce, czego dowodem są chociażby garaże blaszane na Śląsku, które można tam zobaczyć na wielu prywatnych posesjach.

 

Jak wybrać garaż blaszany?

 

Zastanawiając się nad tym, jak wybrać garaż blaszany, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników i odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką funkcjonalność powinna mieć idealna konstrukcja. Liczą się też fundusze – najtańsze będą proste konstrukcje z cienkiej blachy nieocynkowanej, z jednospadowym dachem, za które trzeba zapłacić około 1000 zł. Im lepszy rodzaj blachy zostanie wykorzystany do produkcji garażu, tym wyższa będzie jego cena, jednak wraz z kosztem rośnie również funkcjonalność. Garaże blaszane z grubej i ocynkowanej blachy mają dłuższą żywotność i są odporniejsze na rdzewienie, nadal jednak zapewniają jedynie ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Jeśli samochód ma być chroniony również przed mrozem, konieczne będzie wykonanie dodatkowego ocieplenia garażu, co z kolei podnosi koszt inwestycji.

Producenci garaży blaszanych wykonują konstrukcje w standardowych rozmiarach, jednak realizują również indywidualne zamówienia. W ten sposób każdy klient może dopasować garaż do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Dodatkowo, w ofercie producentów znajdują się już blachy zdobione, dzięki czemu problem nieatrakcyjnego wyglądu został zniwelowany, a blaszana konstrukcja garażu przestała szpecić, a zaczęła ozdabiać przydomową przestrzeń.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki