Koronawirus – pacjenci i personel sosnowieckiego szpitala przebadani na obecność wirusa po wykryciu zakażenia u jednego z pacjentów. Placówka wydała komunikat związany z wynikami badać i dalszym postępowaniem.

REKLAMA

Komunikat szpitala zamieszczamy poniżej:

Znane są już wyniki badań personelu i pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu w kierunku obecności koronawirusa. Badania były przeprowadzone po wystąpieniu jednego przypadku zakażenia u pacjenta naszego szpitala (czwartek), przebywającego w tej chwili na Oddziale Zakaźnym Szpitala w Zawierciu. Uprzejmie informuję, iż:
Mamy wyniki wszystkich (ponad 150) testów pacjentów i personelu naszego szpitala pozostającego dotychczas w kwarantannie. Wszystkie wyniki są ujemne. To znaczy, że nie stwierdzono obecności koronawirusa (COVID-19).  
W trosce o zdrowie personelu i pacjentów będących w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Oddział Diabetologii i Chorób Metabolicznych z Pododdziałem Stopy Cukrzycowej mogących mieć bezpośredni kontakt z pacjentem w dalszym ciągu objęci będą kwarantanną, do czasu wykonania ponownych testów.
Z kolei personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR), który został poddany badaniom zgodnie z zaleceniami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pozostanie pod jej nadzorem w kwarantannie domowej.
Miejsca objęte kwarantanną przejdą proces dekontaminacji, polegający na usunięciu ewentualnej substancji zagrażającej zdrowiu.
Pracownicy szpitala robią wszystko, by Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) wznowił swoją pracę już na początku przyszłego tygodnia.

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Sosnowcu. Co z Jaworznem?

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki