REKLAMA

Każdego roku śmiałkowie z całego świata podejmują niesamowite próby bicia rekordów Guinnessa w najróżniejszych kategoriach. Niektórzy już od dziecka marzą, aby trafić do legendarnej Księgi Rekordów, a inni po prostu myślą o zorganizowaniu niepowtarzalnej atrakcji na wydarzeniu i doskonałej zabawie.

Rekordowe osiągnięcia stają się później tematem gorących dyskusji na całym świecie, a media nie przestają wychwalać rekordzistów. Czy tylko po to ludzie podejmują się bicia rekordów? Dla sławy, prestiżu i międzynarodowego uznania? Głównie tak, jednak za ustanowieniem rekordu i trafieniem do Księgi Guinnessa idzie szerszy przekaz.

Podejmując oficjalną próbę ustanowienia rekordu masz niepowtarzalną okazję, aby zapisać się na kartach historii i stać się wzorem, który będzie inspirował innych do działania. Zdobywając rekord osiągasz cel, który dla innych jest poza zasięgiem. W danej dziedzinie jesteś najlepszy w kraju lub na świecie. Rekord Guinnessa można ustanowić samodzielnie lub w grupie. W tym drugim przypadku wybrane Rekordy Polski i rekordy Guinnessa pozwalają wzmocnić wizerunek firmy jako lidera w branży, zintegrować zespołu pracowników czy wypromować określone idee.

TOP 10 – Najciekawsze rekordy Guinnessa

Księga Guinnessa pełna jest niesamowitych osiągnięć osób indywidualnych i rekordów grupowych, które pobito lub ustanowiono po raz pierwszy nawet w najdalszych zakątkach świata. Poniżej prezentujemy te najciekawsze, najbardziej zaskakujące i najdziwniejsze.

  1. Najcięższy obiekt podniesiony za pomocą kleju – ciężarówka w Niemczech – 17,5 tony
  2. Największa deska skateboardowa – Rob Dyrdek ze Stanów Zjednoczonych – 11,14 m długości, 2,63 m szerokości i 1,10 m wysokości
  3. Najwięcej osób z okularami przeciwsłonecznymi w ciemności – Hiszpania – 6 774 osoby
  4. Najdłuższej trzymane nad głową młoty kowalskie –  Krzysztof Radzikowski z Polski – 1 min i 36,96 sekund
  5. Największa parada alpak – Peru – 1048 alpak
  6. Najbardziej stroma ulica świata –  Ffordd Pen Llech w Walii – nachylenie równe 37,45%
  7. Najwięcej koszulek założonych na siebie jednocześnie – Ted Hastings z Kanady – 260 t-shirtów
  8. Najdłuższy ząb mleczny – Curtis Buddie ze Stanów Zjednoczonych – 2,4 cm
  9. Najwyższy człowiek świata – Sultan Kösen z Turcji – 251 cm
  10. Najwyższa modelka świata – Ekaterina Lisina z Rosji – 205,16 cm
- REKLAMA -
Zewnętrzne linki