ul. 11 Listopada: przystanek jednak w innym miejscu

Prace związane z przebudową i zwężeniem ul. 11 listopada idą pełną parą.

REKLAMA

Projekt zakłada kompleksową przebudowę ul. 11 listopada oraz wybudowanie łącznika z Drogą Krajową 79. Poza przebudową jezdni wraz z kanalizacją deszczową projekt zakłada wyposażenie jej w obustronne chodniki o szerokości 2,5 m i długości 927 m oraz stworzenie peronów autobusowych z obu stron jezdni.

I tu pojawił się problem. Ze względu na prowadzone prace wjazd do prywatnych garaży przy ul. 11 listopada był niemożliwy.

Zgodne ze wstępnymi założeniami projektowymi, na wysokości dotychczasowego wjazdu do garaży miała stanąć wiata przystankowa. Na to nie chcieli zgodzić się mieszkańcy. 3 marca udaliśmy się tam z kamerą (link poniżej).

Jak się dowiedzieliśmy, mieszkańcy postawili na swoim i planowany przystanek został przesunięty o kilkadziesiąt metrów niżej, w kierunku ul. Grunwaldzkiej.

Co dalej? W najbliższych dniach wyasfaltowany zostanie pas ruchu w kierunku osiedla Podwale, a prace przeniosą się na pas w kierunku ul. Grunwaldzkiej. Niebawem pod garażami i na chodnikach pojawi się też kostka brukowa i masa bitumiczna. Powstaną też dwa wyniesione i podświetlone przejścia dla pieszych, a skrzyżowanie tej drogi z ul. Grunwaldzką zostanie przebudowane na rondo holenderskie. Kompleksowo wyremontowanych będzie 685 m ul. 11 Listopada, a nowo budowany łącznik będzie miał 117 m.

Prace zakończyć mają się latem tego roku. Przewidywany koszt tej inwestycji to nieco ponad 6,4 mln zł. Na realizację tego zadania miasto otrzymało także dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

zobacz też: 

 

Zwężają ul. 11 Listopada i zablokowali garaże. Mieszkańcy są wściekli!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ