Koronawirus – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaworznie informuje, że obecnie w mieście potwierdzono jeden przypadek zakażenia koronawirusem, a 18 osób przechodzi kwarantannę nałożoną decyzją administracyjną w związku z możliwością zakażenia koronawirusem.

  • 41 osób jest objętych obserwacją epidemiologiczną.
  • Jedna osoba jest obecnie hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV.
  • 18 osób przechodzi kwarantannę nałożoną decyzją administracyjną w związku z możliwością zakażenia koronawirusem.
REKLAMA

Jak możemy przeczytać w komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie, w mieście obecnie potwierdzono jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Decyzją sanepidu osoba ta przebywa w izolacji domowej.

Stan na 4 kwietnia, godzinę 11.

Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś rano o 120 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też informację o śmierci dwóch osób. W sumie do tej pory w Polsce zdiagnozowano 3503 przypadki zakażenia, a 73 osoby zmarły. – Hospitalizowanych jest ponad 2300 osób, 160 tys. osób poddanych jest kwarantannie – wskazał Waldemar Kraska.

W ciągu ostatniej doby wykonany 6 tys. testów na obecność koronawirusa. – Ta liczba z dnia na dzień rośnie, przybywa nam nowych laboratoriów – dodał wiceminister zdrowia.

Koronawirus w Jaworznie – Znamy szczegóły pierwszego przypadku

Koronawirus w Jaworznie – pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia COVID-19

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki