REKLAMA

Jeśli masz teraz nieco więcej czasu, a wszystko, co było do zrobienia w domu już za Tobą, pora pomyśleć o przyszłości. Więcej – nie tylko pomyśleć, ale i zacząć działać. Koronawirus nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby rozejrzeć się za uczelnią i kierunkiem studiów, którego ukończenie zaowocuje interesującą, dobrze płatną pracą i satysfakcjonującą karierą zawodową. Wzięliśmy pod lupę 3 szkoły wyższe i proponowane przez uczelnie kierunki. Co powiesz na studia – dzienne lub zaoczne – na wybrzeżu?

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni

Interesują Cię studia niestacjonarne w Gdyni? A może chcesz studiować w trybie dziennym? W każdym przypadku WSAiB zaproponuje Ci interesujący zestaw kierunków studiów. W przypadku studiów licencjackich jest to aż 6 możliwości wyboru, z których każdy kompleksowo odpowiada na istniejące na rynku pracy zapotrzebowanie na specjalistów w danych dziedzinach.

Jeśli chcesz pracować w wybranej instytucji finansowej, w bankowości, księgowości lub w audycie, wybierz kierunek Finanse i Rachunkowość. Studia łączą tutaj teoretyczne zagadnienia m.in. z mikro i makroekonomii, zarządzania finansami, prawa, rachunkowości oraz zarządzania biznesem, z zajęciami o charakterze praktycznym, ćwiczeniami i studiami przypadków prowadzonymi przez doświadczonych praktyków (większość przedmiotów prowadzona jest przez wykładowców, którzy czynnie pracują w sektorze bankowości i w różnego rodzaju instytucjach finansowych). Studia na proponowanym kierunki doskonale przygotowują do pracy zawodowej, a dodatkowo stanowią przewagę tych osób, które planują założyć własną działalność gospodarczą.

Inna z propozycji uczelni to kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne, dedykowany osobom zainteresowanym pracy w służbach mundurowych. Niewątpliwą zaletą zajęć jest ich praktyczny charakter – znaczna ich jest realizowana w formie

  • ćwiczeń (np. techniki samoobrony),
  • case studies (procesy karne), lub
  • laboratoriów (w specjalnym laboratorium kryminalistycznym na terenie Uczelni).

Jeśli przeanalizujesz program zajęć na proponowanym kierunku, szybko przekonasz się, że nie tylko Twoja kariera zawodowa, ale i droga do niej będą zdecydowanie oryginalne i ekscytujące.

Dla niezdecydowanych, wahających się pomiędzy pracą prawnika i menedżera, uczelnia przygotowała nowy kierunek – Studia Menedżersko – Prawne. Takie interdyscyplinarne podejście do kształcenia, a następnie dysponowania kwalifikacjami zawodowymi jest szczególnie pożądane na runku pracy. Wykłady w połączeniu ze stażami oraz praktykami zawodowymi przewidzianymi podczas studiów, pozwolą Ci zdobyć praktyczne umiejętności, niezbędne m.in. w codziennym zarządzaniu firmą.

Wśród innych proponowanych przez WSAiB kierunków znalazły się m.in. Prawo, Zarządzanie, Logistyka oraz Podatki i Doradztwo Podatkowe.

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Sopocie

Kierunki proponowane przez tę uczelnię to rozwiązanie w sam raz dla humanistów oraz dla osób szczególnie zainteresowanych psychologią. Poza prawem, czy dziennikarstwem, szkoła oferuje szereg interesujących kierunków właśnie na wydziale psychologii. Gdy już przejdziesz studia I stopnia, z pewnością warto zainteresować się tutaj kierunkami, które perfekcyjnie odpowiadają obszarom zainteresowania współczesnej psychologii oraz istniejącego rynku pracy..

Uczelnia prezentuje bogata ofertę także w zakresie studiów podyplomowych. Dlatego jeśli zastanawiasz się, co zrobić, aby wiatr zawiał w żagle Twojej kariery zawodowej, taka opcja studiów może być naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku

Ostatnia propozycja to coś dla osób, które marzą, aby perfekcyjnie opanować wybrany język obcy. Szkoła Ateneum w Gdańsku to zajęcia na kierunkach filologii angielskiej, hiszpańskiej, germańskiej, włoskiej i szwedzkiej. Do tego interesujące i zdecydowanie z perspektywami studia na kierunku Business and Languages.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki