Gmina samodzielnie odbierze odpady – podpisana został umowa na dostarczenie Wodociągom Jaworzno, które zajmą się wywozem śmieci w mieście, 22 śmieciarek.

REKLAMA

Gmina zdecydowała się na samodzielny odbiór odpadów, ponieważ do firmy odbierającej obecnie śmieci, która ponad dwa lata temu wygrała przetarg, przedstawiając finansowo lepsza ofertę niż zajmujące się przez lata wywozem Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, zarówno władze miasta, jak i sami mieszkańcy mają spore zastrzeżenia.

Przetarg na dostawę 22 śmieciarek wygrała firma EKOCEL, składając ofertę wynoszącą 17 mln zł netto. Pojazdy mają być dostarczone do Wodociągów w terminie 210 dni od daty podpisania umowy – czyli od 27 marca. – Umowa obejmuje dostawę m. in. 10 śmieciarek trzyosiowych z zabudową jednokomorową, w tym jedną z myjką, śmieciarkę do gabarytów, dwie śmieciarki z zabudową bębnową na bioodpady oraz samochody ciężarowe: skrzyniowe, hakowe i bramowe. Wszystkie zamówione pojazdy zasilane będą gazem CNG – mówi prezes Wodociągów Jaworzno, Józef Natonek.

Zakupione śmieciarki będzie można spotkać na jaworznickich drogach już pod koniec 2020 roku.

Miasto planuje również przekazanie innych zadań komunalnych miejskim podmiotom.

Rewolucja w odbiorze odpadów – gmina samodzielnie odbierze śmieci

foto: Wodociągi Jaworzno